Historie

Psy i koty w malarstwie

Rola zwierząt w światowym malarstwie. Czy Leonardo da Vinci miał kota? Jak postrzegali zwierzęta surrealiści? Przegląd sztuki od prehistorii do czasów współczesnych.

Psy i koty w rzeźbie Rzeźby pazurów: ku czici, z miłości, fascynacji czy dla wiecznej pamięci?
Psy i koty w literaturze Czworonogi natchnieniem dla wielu artystów, w tym również pisarzy. Obecne już w Biblii, towarzyszą pokoleniom dzieci w bajkach i opowiadaniach, są nieodzowną częścią naszego codziennego języka.
Psy i koty w filmie i mediach Kot bohaterem reklamy? Pies walczący o filmowego Oscara? O roli zwierząt we współczesnych mediach i ich wpływie na nasze zachowania.
Psy i koty w symbolice Przysłowia, sny, fakty i mity. Zajrzyj, aby dowiedzieć się czy czarny kot to wróżba nieszczęścia, co oznacza symbol psa we śnie i czy wrogość między psami i kotami jest prawdziwa?
Psy i koty w kulturze i religii Zastanawiasz się jaka była rola zwierząt w boskim świecie? Jakie znaczenie odgrywają zwierzęta w religiach a jak widziane są w kulturze na przestrzeni wieków? Uchylamy rąbka tych tajemnic.
Psy i koty w historii Nasi milusińscy na pożółkłych kartach historii. Węszymy ciekawe historyczne wydarzenia z udziałem nieustraszonych czworonogów.
Pies w u boku człowieka Zaskakujące, wstrząsające, zabawne a czasem wzruszające do łez historie o naszych relacjach z Pazurami, ich roli w naszym życiu i otoczeniu.
Historia ras Dla tych z Was, którzy chcą zgłębiać wiedzę o psich i kocich rasach. Co drzemie w buldogach, skąd wziął się york, jaka jest mroczna przeszłość naszych kanapowców? Odkryjcie niewiarygodne historie naszych milusińskich.