5 powodów, dlaczego twój pies... brzydko pachnie!

Niestety nawet największa miłość do czworonoga nie jest czasami w stanie zniwelować… jego brzydkiego zapachu. Wydaje ci się, że dbasz o swojego psiaka najlepiej jak potrafisz, a i tak musisz zatykać nos, gdy się zbliża? Oto 6 powodów, które stoją za brzydkim zapachem psów – kiedy je poznasz, będziesz mógł jeszcze lepiej troszczyć się o swojego pupila!

Źródło: pixabay.com

1. Woda / wilgoć

Nieraz ten nieprzyjemny zapach da się wyczuć od psiaka wtedy, gdy jego sierść staje się mokra lub wilgotna. Zapewne nasz ten zapach z autopsji – po deszczowym spacerze, czy kąpieli w jeziorze?

Eksperci podkreślają, że główną rolę odgrywają tu mikroorganizmy, np. bakterie, które żyją właśnie w psiej sierści. Dopóki pozostaje ona sucha, owe mikroorganizmy nie wytwarzają aż tak intensywnego zapachu, a uwalnianie śmierdzących związków powoduje dopiero zetknięcie z wodą. Jej cząsteczki wypierają bowiem na zewnątrz mniejsze związki lotne, które odpowiadają właśnie za brzydki zapach.

Źródło: www.k9action.eu
   

2. Brzydki zapach z pyska

Tutaj warto być szczególnie uważnym, bowiem zapach z psiego pyska może wskazywać na różne problemy z układem pokarmowym, czy też infekcje, np. pochodzące z zepsutego zęba.

"Najczęstszym powodem brzydkiego oddechu psów są choroby przyzębia. Według amerykańskich badań objawy tych chorób występują aż u 80% psów, które ukończyły trzeci rok życia. Za nieprzyjemną woń odpowiadają bakterie związane z narastającym kamieniem nazębnym i powodujące zapalenie dziąseł" – pisaliśmy w naszym portalu. Zobacz więcej tutaj: >>KLIK<<

Zobacz więcej na kolejnej stronie >>>


1 2 3