Weź psa do restauracji i dostań zniżkę

Restauracje i kawiarnie coraz częściej przygotowują specjalne promocje dla mam z dziećmi czy ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. A co z naszymi pupilami? Czy zawsze muszą zostawać w domu? Okazuje się, że wręcz przeciwnie - niektóre miejsca oferują nawet specjalne zniżki przeznaczone dla właścicieli psów i kotów. Zabierz psa czy kota do restauracji i zjedz razem z nim!

Restauracja w Londynie Restauracja w Londynie Źródło: FORUM / Nick Cunard / ZUMAPRESS.com

Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, dzisiaj jest to na topie! Coraz więcej restauracji i kawiarni przeznaczonych jest dla miłośników zwierząt, którzy odwiedzają je ze swoimi czworonogami. Najbardziej przyjazne psom i kotom miejsca oferują nie tylko kocyki czy miskę wody, ale też specjale przysmaki, które można kupić swoim pupilom. Oczywiście od zwierzaka wymaga się tego samego co od człowieka - musi być zadbany, czysty i nie przeszkadzać. A jeśli jest jeszcze do tego słodki - to podryw gwarantowany!

Niektóre miejsca wymagają, by państwo nosili ze sobą dokumenty poświadczające aktualne szczepienia, w innych pożądana jest jedynie nienaganna aparycja i właściwie bywalcowi kawiarni zachowanie.
W Polsce przepisy prawne nie ograniczają, czy do danego lokalu można przyjść z psem lub kotem, wszystko zależy tu od właściciela. A restauracje, które są otwarte na zwierzęta, uchodzą za te bardziej dospołeczne niż tradycyjne, zamknięte na "inność" lokale.

I choć w Polsce wpuszczanie zwierząt do restauracji czy sklepów jest nadal rzadkością, powstaje coraz więcej miejsc, gdzie pies czy kot będą nie tylko akceptowane, ale też mile widziane. Najwięcej takich lokali znajdziemy w Stanach Zjednoczonych. Niektóre z nich oferuję nawet zniżki, gdy ktoś pojawi się z psem czy kotem. W innych zwierzęta odpoczywają w specjalnych ogródkach.

Psy i koty twierdzą, że najlepsze jedzenie poddaje się w restauracji The Local w Berlinie. Zwierzęta mogą jeść tam firmowe babeczki Pets Deli, różnorodne i liczne dania z wołowiny, wieprzowiny, drobiu, a nawet mięso z kangura. Wszystko to bogato przyprawione jest warzywami i owocami. Psie i kocie dania można udekorować ryżem, ziemniakami czy makaronem. Do tego mnóstwo sosu.

I choć w Polsce nie doczekaliśmy się jeszcze restauracji z prawdziwego zdarzenia dla właścicieli z pupilami, wszystko wskazuje na to, że to jedynie kwestia czasu. Trzymamy kciuki!

Zobacz, jak wygląda restauracja dla psów i kotów w Berlinie: