Sprzęty domowe pomocne posiadaczom zwierząt

Posiadanie psa czy kota to ogromna przyjemność. Wszak czworonogi są miłe, kochane i potrafią poprawić nawet najgorszy humor. Poza radością wnoszą jednak do domu nieco mniej przyjemne rzeczy… Błoto i sierść to tylko niektóre z nich. Oczekiwania posiadaczy zwierząt względem higieny, bezpieczeństwa i wielu innych stara się zaspokoić nie tylko rynek zoologiczny.

Samsung Navibot, to odkurzacz stworzony z myślą o posiadaczach zwierząt Samsung Navibot, to odkurzacz stworzony z myślą o posiadaczach zwierząt Źródło: NaviBot Silencio, Samsung, cena: 2699 zł

Popularność zwierząt domowych w Polsce stale rośnie. Nie dziwi, więc, że producenci sprzętu AGD prześcigają się w pomysłach, jak sprawić, by życie z psem czy kotem pod jednym dachem było jak najbardziej komfortowe dla obydwu stron.

Do walki z psią i kocią sierścią…

Pralka dla posiadaczy sierściuchów – ma funkcję automatycznego, wielokrotnego płukania i odwirowywania ubrań, a także rozluźniania włókien podczas prania, aby usunąć jak najwięcej sierści. Producenci rekomendują pralki dla posiadaczy kudłatych czworonogów wychodząc naprzeciw potrzebie „odkłaczenia” nawet najbardziej zanieczyszczonych ubrań.

Odkurzacze usuwające zwierzęcą sierść - poza funkcją starannego usuwanie sierści, mogą również pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Niektóre modele wychodzą naprzeciw psiakom bojącym się warkotu włączonego odkurzacza, zostały zatem wyciszone. Ludzie żyjący psiakami lub kociakami pod jednym dachem doskonale wiedzą, że martwe włosy ich pupili zbijają się w „kule” i umiejscawiają w kątach pokoju. Producenci sprzętu dla posiadaczy zwierząt rozwiązali problem tworząc odkurzacze bez wyrzutu powietrza i z przyciągającymi sierść workami.

Miotły, roli, szczotki - zaprojektowane z myślą o posiadaczach zwierząt, doskonale usuwają sierść nawet z trudno dostępnych miejsc. Wybór jest doprawdy imponujący, od mioteł na kijach, po szufelki, szczotki i rękawice, po kieszonkowe rolki i wałki do zbierania sierści.

Na nieprzyjemne zapachy - mieszkając pod jednym dachem nie tylko z psem, czy kotem, ale także chomikiem, świnką morską, królikiem czy ptakiem, wiemy, jak szybko ich zapach roznosi się po całym mieszkaniu. Z czasem może stać się on dla nas niewyczuwalny, co nie oznacza, że przestanie istnieć. Neutralizatory zwierzęcych zapachów powinny być ekologiczne, zatem bezpieczne dla środowiska i nie tylko maskować, ale usuwać nieprzyjemne zapachy. Ważne również by nie pozostawiały na przedmiotach typu legowiska, dywany tłustych plam.

Do dezynfekcji - polecane szczególnie dla domów, w których mieszkają koty, które korzystają z toalety w domu. Warto zadbać o właściwą dezynfekcję podłoża kuwety, żeby wraz z odchodami po naszym domu nie wędrowały niebezpieczne dla nas wirusy i bakterie. Produkt dostępny tutaj.

Wycieraczka kocich łapek - koty, mimo że z natury czyste, wychodząc z kuwety wynoszą na łapkach, a następnie roznoszą po mieszkaniu żwirek. Rozwiązaniem problemu jest położenie przed kuwetą praktycznej, zatrzymującej nieczystości wycieraczki. Jest antypoślizgowa, może mieć ozdobne wzory i łatwo się czyści.

Aby zwierzak nie wchodził tam gdzie nie powinien…

Bramka - płotek - ograniczająca - prosta w montażu, gustownie wykonana stanie się nie tylko praktyczną blokadą dla psa, ale również ozdobą pokoju. Pomimo, że pupil nie może przedostać się do odgrodzonego bramką miejsca, o ile w nim przebywamy, mamy z nim cały czas kontakt, stąd jej znaczna przewaga nad drzwiami. Znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, do którego nie chcemy wpuszczać naszego psiaka, np. pokój dziecinny, spiżarnia itp. O ile płotek powstrzyma naszego psiaka przed wejściem, nie zadziała już na kota, dla którego nie stanowi żadnej bariery.

Drzwiczki umożliwiające wchodzenie i wychodzenie - znane z amerykańskich filmów, doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych. Aby zachować bezpieczeństwo, drzwiczki mają zasuwę pozwalająca zamknąć je od środka pomieszczenia. Zostały stworzone z myślą o psiakach rozmaitych rozmiarów i kotach. Montuje się je w drzwiach wyjściowych lub ścianach na wysokości zwierzaka. Drzwiczki powinny domykać się (chroniąc przed wiatrem), być bezpieczne dla czworonoga (umożliwiać swobodne wchodzenie i wychodzenie), funkcjonalne i estetycznie wykonane.

Mata antypoślizgowa do kąpieli - sprawi, że psiak uniknie poślizgu podczas kąpieli i co ważne nie uszkodzi pazurkami akrylu pokrywającego wannę lub brodzik.