Polskie gwiazdy razem na Wigilię dla zwierzaków

Co łączy aktorki Basię Kurdej-Szatan i Martę Wierzbicką, blogerkę Charlize Mystery oraz wokalistów Łukasza Zagrobelnego i Honoratę „Honey” Skarbek? Odpowiedź jest prosta: ZWIERZAKI – jednak nie te stylowe, rasowe czy słodkie kanapowce, ale te najbardziej potrzebujące, zamieszkujące polskie schroniska. Wymienione osoby to tylko niektóre polskie gwiazdy, które zdecydowały się wesprzeć charytatywną akcję, dzięki której możemy zmienić życie wielu czworonogów i podarować im prezent na przykład na Święta. A to wszystko szybko i wygodnie, bo przez internet.

Źródło: dlaschroniska.pl

Zwierząt, którym los nie podarował ciepłego kąta ani kochających właścicieli, niestety nie brakuje. Ich domem, często na zawsze, zostają schroniska, gdzie pracownicy, a także wolontariusze robią, co mogą, by zapewnić im jak najlepsze warunki. Nierzadko jednak potrzebują oni dodatkowego wsparcia. Teraz pomocną dłoń wyciągają do nich organizatorzy akcji dlaSchroniska.pl, a wraz z nią także polskie gwiazdy, aktywnie wspierając tę inicjatywę. Lista osób zaangażowanych w pomoc stale się powiększa, tak samo jak kwota, którą internauci przeznaczyli na prezenty dla zwierzaków.

W tej charytatywnej inicjatywie udział biorą schroniska z całej Polski. Za pośrednictwem specjalnego serwisu www.dlaSchroniska.pl możemy obecnie pomagać kilkuset zwierzętom. Do projektu cały czas włączają się również kolejni internauci, placówki i patroni.

Teraz dlaSchroniska.pl uruchomiło też specjalną akcję, która pozwala wszystkim na przekazanie schroniskom prezentów na Święta. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta okazja w kontekście zwierząt ma wymiar czysto symboliczny, jednak zależy nam na tym, aby wszystkie podarunki zakupione dla czworonogów w listopadzie i grudniu, trafiły do nich jeszcze przed Wigilią – tak, aby w tym „najcieplejszym” i najbardziej rodzinnym dniu w roku schroniska także mogły obdarować swoich mieszkańców – mówi Piotr Baranowski, jeden z pomysłodawców akcji.

By wesprzeć bezdomne psy i koty, wystarczy komputer i dostęp do internetu. – Na potrzeby platformy www.dlaSchroniska.pl każda placówka przygotowuje zdjęcia i opisy swoich podopiecznych, a także specjalne listy konkretnych, potrzebnych im przedmiotów, które za pośrednictwem tej strony internetowej można wybrać i od razu im podarować. Dzięki temu, że te wykazy tworzone są dla poszczególnych psów i kotów indywidualnie przez ich opiekunów, internauci mają pewność, że zakupione przez nich prezenty będą trafione – tłumaczy Baranowski. – To idealny czas, aby podczas zakupów świątecznych pomyśleć także o innych i chociażby kilka złotych przeznaczyć na wybranego zwierzaka – dodaje. Mechanizm działania platformy www.dlaSchroniska.pl jest bardzo prosty, a zakupy zajmują zaledwie kilka minut. W dodatku nie trzeba na nie wydawać dużych sum, a każdy internauta sam wybiera, co i za jaką kwotę chce kupić – to może być na przykład puszka karmy za 3,99 zł, ale też transporter dla kota lub psa za 49,90 zł. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest. – Cieszy nas ogromnie, że także znane osoby zdecydowały się aktywnie wesprzeć naszą akcję i namawiają również swoich fanów do pomagania zwierzakom. Szczególnie teraz, w tych chłodniejszych miesiącach, taka pomoc dla schronisk jest ogromnie ważna – dodaje Baranowski.