Najmniejszy pies w Księdze Rekordów Guinnessa

W Księdze Rekordów Guinnessa umieszczono nowego czworonoga. W kategorii najmniejszy pies świata bezkonkurencyjna okazała się suczka rasy chihuahua o imieniu Miracle Milly, której wzrost nie przekracza dziesięciu centymetrów.

Miracle Milly to przedstawicielka rsy Chihuahua - jednych z najmniejszych psów na świecie Miracle Milly to przedstawicielka rsy Chihuahua - jednych z najmniejszych psów na świecie Źródło: www.guinnessworldrecords.com

Suczka posiadająca rekordowo małe wymiary mieszka na co dzień w Portoryko i niedługo skończy dwa lata. Co więcej, jej waga jest także bardzo mała, gdyż wynosi zaledwie pół kilograma. Miracle Milly zdetronizowała w kategorii najmniejszych psów amerykańską suczkę z Kentucky o imieniu Boo Boo, która także należy do rasy chihuahua, ale jej wzrost nieznacznie przekracza dziesięć centymetrów. Z kolei jeśli chodzi o długość, to bezkonkurencyjna pozostaje Heaven Sent Brandy z miejscowości Largo na Florydzie. Ta miniaturowa suczka mierzy zaledwie piętnaście centymetrów.

Właścicielka Miracle Milly przyznaje, że gdy jej pupilka przyszła na świat, mieściła się w łyżeczce do herbaty, a ponadto ze względu na bardzo małe usta nie była w stanie pić mleka matki. Dlatego opiekunka musiała sama karmić ją co dwie godziny, używając w tym celu zakraplacza. Przez kilka pierwszych miesięcy życia Miracle Milly spała w kołysce dla lalek. Później przeprowadziła się do łóżeczka dla dzieci. Właścicielka rekordowo małej suczki przyznaje także, że ulubionymi przysmakami Miracle Milly są łosoś i kurczak i jej pupilka zjada w ciągu dnia zazwyczaj cztery posiłki. W codziennym życiu towarzyszą jej dwie siostrzyczki, które pomimo tego, że należą do tej samej rasy, mają jednak trochę większe rozmiary. Ponadto, Miracle Milly bardzo lubi towarzystwo ludzi i nigdy nie szczeka. Uwielbia za to bawić się w ogródku, a nawet próbuje polować na ptaki. Z kolei w mieszkaniu jej ulubioną zabawką jest pluszowy pies rasy chihuahua, do którego bardzo często się przytula. Oprócz niej w mieszkaniu państwa Semler przebywa jeszcze dziewięć innych psów.

Film prezentujący Miracle Milly można obejrzeć na oficjalnej stronie Księgi Rekordów Guinnessa pod adresem http://www.guinnessworldrecords.com/news/2013/9/video-miracle-milly-the-worlds-smallest-dog-51485/

 

Źródło: PawNation, AZCentral.com, GuinnessWorldRecords.com