Moda na psie gadżety

Parasolki ochronne, świecące obroże czy wyrzutnie piłek to tylko niektóre z gadżetów, którymi kuszeni są dzisiaj właściciele psów. I choć producenci tych przedmiotów przekonują przede wszystkim o ich funkcjonalności, przed zakupem psiego gadżetu warto zastanowić się, czy nasz czworonóg naprawdę byłby zadowolony z takiego prezentu.


Źródło: Shutterstock

Współczesna moda na posiadanie gadżetów dotyczy już nie tylko ludzi. Jej ofiarami coraz częściej padają bowiem także zwierzęta. Mało kto, wybierając dla siebie lub swojego pupila nowe akcesoria, pamięta o znaczeniu pojęcia "gadżet", którym to terminem określany bywa najczęściej niewielki przedmiot niepełniący zazwyczaj funkcji użytkowej. Tymczasem producenci psich gadżetów usilnie przekonują, że każdy z ich produktów jest przedmiotem w pełni funkcjonalnym, bez którego nie można wyobrazić sobie życia szczęśliwego czworonoga.

Psie luksusy

Prawdziwym hitem wśród właścicieli psów staje się w ostatnim czasie bieżnia dla zwierząt, pozwalająca bez wychodzenia z domu zafundować pupilowi solidną dawkę treningu. Okazuje się jednak, że z jej dobrodziejstw częściej niż zwierzęta korzystają ludzie, którzy nie muszą już ochoty wychodzić z domu na spacer.Za około 600$ nabyć można w sieci klimatyzowaną budę, ułatwiającą naszemu pupilowi przetrwanie najgorszych upałów. Podobną funkcję spełniają niezwykle popularne maty chłodząco-podgrzewające, zapewniające zwierzęciu komfort spania za niecałe 200$, a także specjalne, zwierzęce parasolki, umożliwiające spacery w deszczu.

Wśród popularnych gadżetów znajdują się także różnego rodzaju zabawki. Tradycyjną piłkę zastępuje dziś automatyczna wyrzutnia piłeczek. Dużą popularność zyskują także różnego rodzaju interaktywne gry, które w znacznej mierze przypominają zabawki przeznaczone dla ludzi. Dla miłośników kąpieli przeznaczone są także gadżety nadające się do wykorzystania w wodzie - w tym specjalne kamizelki i dmuchane piłki. Zainteresowaniem cieszą się także stworzone specjalnie z myślą o psach kije golfowe, które za niewiele ponad 100 zł urozmaicą tradycyjną zabawę w aportowanie.

Dla psiego dobra

Dla zapewnienia czworonogowi bezpieczeństwa pomocne okazują się świecące obroże, które sprawią, że pies będzie widoczny także zimą. Za około 1500 zł można kupić psią uprząż, wyposażoną w system nawigacji satelitarnej. Dzięki temu właściciele zwierząt nie muszą się martwić, że ich pupil zagubi się w lesie podczas spaceru. Za niewiele ponad 50$ nabędziemy specjalny dzwonek do drzwi, który powiadomi domowników, że ich pies domaga się wejścia do mieszkania. Zasada jego działania jest prosta:  odbiornik instaluje się w domu, psu z kolei zawiesza się na szyi specjalny nadajnik. Gdy zwierzę zbliży się do drzwi, system uruchomi dźwięk, dający znać, że zwierzę czeka na wpuszczenie do domu.

Wykorzystywanie nowoczesnej technologii do tworzenia gadżetów dla zwierząt staje się współcześnie zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. W miarę technologicznego rozwoju przedmioty te kuszą jednak nie tyle psy, ile raczej ich właścicieli.