Kocia kawiarnia w Londynie

Londyn jest kolejną światową metropolią, w której już wkrótce zostanie otwarta kocia kawiarnia. Właściciele Lady Dinah’s Cat Emporium zaprezentowali niedawno jedenaście mruczków, które będą witać spragnionych kociego towarzystwa gości.

Źródło: Facebook

Wszystkie koty pochodzą ze schronisk oraz organizacji zajmujących się udzielaniem pomocy bezdomnym czworonogom. Oprócz pomieszczeń w lokalu mruczki będą mogły także korzystać z ogrodu, który nie zostanie udostępniony dla gości. W rezultacie to od ich woli uzależniona będzie ilość czasu, jaką spędzą na sali. Wszystkie czworonogi to popularne dachowce w stosunkowo młodym wieku, które z różnych powodów straciły dom lub przyszły na świat w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Kocia kawiarnia Lady Dinah’s Cat Emporium zlokalizowana jest we wschodniej części Londynu, w dzielnicy Shoreditch. Dokładna data jej otwarcia nie została jeszcze ujawniona. Niemniej wszystko wskazuje na to, że lokal przyjmie pierwszych gości w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aktualne informacje na temat postępów w pracach nad kawiarnią można śledzić na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://ladydinahs.com/. Dodatkowo w serwisie YouTube udostępniony został film prezentujący koty będące gospodarzami w tym jedynym w swoim rodzaju lokalu.

Znając upodobanie Brytyjczyków do zwierząt, kocia kawiarnia w Londynie z pewnością cieszyć się będzie dużą popularnością. Całkiem możliwe, że wkrótce powstaną kolejne podobne miejsca nie tylko w stolicy Anglii, ale także innych dużych miastach na Wyspach Brytyjskich.

 

Źródło: Metro.co.uk, Facebook, Ladydinahs.com