Golden retriever Forrest z billbordu szuka domu!

Od czerwca tego roku rozpoczęła się na szeroką skalę ogólnopolska akcja kampanii społecznej zatytułowana „Pies z billboardu”, która ma na celu zachęcić Polaków do adopcji zwierząt ze schronisk!

Pies Forrest szuka domu! Pies Forrest szuka domu! Źródło: wirtualmedia

Inicjatorem kampanii jest gliwicka agencja AP360 – początkowo akcja miała tylko lokalny zasięg, ale od czerwca 2017 roku rozszerzyła się na inne województwa i stopniowo obejmie całą Polskę. Kampania, która ma na celu przekonanie społeczeństwa polskiego, że zwierzaki przygarnięte ze schroniska nie są w niczym gorsze od tych zakupionych w hodowlach, potrwa do końca bieżącego roku. Na wielkoformatowych billboardach mają się pojawić psiaki różnych ras, które z powodu okrucieństwa ludzi cierpią na bezdomność.

Jako pierwszy na billboardach zagościł Forrest – golden retriever po przejściach. Pies cierpiał na poważne guzy śledziony i grzbietu, ale pod opieką fundacji Aurea został poddany leczeniu oraz rehabilitacji i powoli dochodzi do siebie. „Jestem Forrest – szukam domu” - taki napis widnieje na billboardzie ze zdjęciem tego cudnego blondyna.

Źródło:
 

Organizatorzy kampanii nie tylko zachęcają do adopcji, ale chcą wesprzeć szczególnie te organizacje, które zajmują się zwierzętami schorowanymi i starszymi. Agencja AP360 twierdzi, że te schroniska, które biorą udział w kampanii odnotowują większe zainteresowanie adopcjami, a także innymi formami pomocy np. wolontariatem lub wszelkiego rodzaju darowiznami.

W lipcu oprócz Forresta na billboardach zobaczymy także Toffika podopiecznego stowarzyszenia SOS Beagle, a kampania zawita do innych regionów Polski.


źródło:  wirtualmedia