Festiwal kocich filmów

W Stanach Zjednoczonych coraz większą popularność zdobywają festiwale filmów przeznaczone dla właścicieli i miłośników czworonogów. Najlepszym dowodem na to są coraz wyższe nagrody pieniężne dla zwycięzców. Przykładowo, w tegorocznej edycji festiwalu filmowego Fresh Step Catdance główna nagroda wynosi pięćdziesiąt tysięcy dolarów, a więc ponad 150 000 złotych.

The Fresh Step Catdance Film Festival The Fresh Step Catdance Film Festival Źródło: Mark Davis/Getty Images for GenArt

 Oprócz pieniędzy, pięciu finalistów otrzyma zaproszenia na festiwal wraz z osobami towarzyszącymi, a także zapas żwirku dla kotów od firmy Fresh Step. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2014 roku w znanym amerykańskim kurorcie Park City położonym w górach stanie Utah. Wszystkie filmy zgłoszone do konkursu muszą być krótkie i mogą trwać maksymalnie kilka minut. Liczy się nie tylko sam pomysł, ale także wysoka jakość obrazu i dźwięku. Bardzo ważne jest także zaciekawienie potencjalnych widzów oraz odpowiednie włączenie do filmu krótkich, ale interesujących dialogów.

Źródło: fofurasfelinascats.tumblr.com

Przykłady filmów wyróżnionych i nagrodzonych w ubiegłorocznej edycji festiwalu można obejrzeć na kanale Fresh Step w popularnym portalu YouTube pod adresem http://www.youtube.com/user/freshstep/videos. W tym roku oceną zgłoszonych filmów zajmie się jury złożone z czterech kobiet i ... kotki o imieniu Luna znanej ze swoich felietonów zamieszczanych w sieci. Swój udział w wyborze najciekawszego filmu będą mieć także internauci.

O tym, że warto spróbować swoich sił w konkursie przekonała się pochodząca z Polski Balbina Korzeniowska, której film pod tytułem „A Change of Heart” wygrał ubiegłoroczną edycję festiwalu, a szczęśliwa reżyserka otrzymała czek w wysokości 10 000 dolarów. Na jej film głosowało ponad sto tysięcy osób, a obejrzało go ponad milion internautów. Artystka urodziła się w Polsce, ale dorastała w Chicago, a następnie mieszkała w Nowym Jorku, Montanie oraz w Belgii. Obecnie jej domem jest Los Angeles, gdzie zajmuje się nagrywaniem filmów, a także opiekuje parą uratowanych psów o imionach Junebug i Sahara. Jej najnowsza produkcja to krótkometrażowy film pod tytułem „My name is Asia”, który opowiada o pierwszym dniu w amerykańskiej szkole polskiej nastolatki i jest oparty na faktach.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem https://www.freshstep.com/promotions/catdance-festival-2014/

 

Źródło: CatChannel.com, GreatPetHealth.com, FreshStep.com