Czy zamieniłbyś się posiłkiem z Twoim psem?

Jak zwrócić na siebie uwagę konsumentów i równocześnie udowodnić, że nasz produkt jest najlepszy? Właścicielki firmy Evermore Pet Food Inc. postanowiły przez 30 dni jeść robione przez siebie jedzenie dla psów.

 

 

Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Hannah Mandelbaum i Alison Weiner poznałam dwa lata temu na otwarciu nowego przedszkola dla psów w Long Island City, Queens w Nowym Jorku. Obie bardzo miłe, kompetentne. Wtedy były na etapie rozkręcania swojej firmy Evermore, rozdawały klientom próbki robionego przez siebie jedzenia dla psów. Drugi raz usłyszałam o nich w mediach, gdy w marcu ubiegłego roku postanowiły przez miesiąc jeść sporządzane przez siebie jedzenie dla psów.

Jeden pełen posiłek dziennie jadły na wizji na żywo, godzina emisji była ogłaszana na Facebooku i Twitterze. Pozostałe posiłki składały się tylko i wyłącznie ze składników, z których robiony jest ich pokarm dla psów, np.: pieczony kurczak ze słodkimi ziemniakami i marchewką. Brzmi zachęcająco. Jedzenie dla psów celowo nie jest przyprawiane, dla ludzi nie jest ono zbyt smaczne, dlatego dozwolone były przyprawy takie jak sól, pieprz, ocet winny, sok z cytryny. Dziewczyny mogły pić soki z warzyw i owoców występujących w pokarmie dla psów (jabłkowy, marchewkowy etc.). Misją właścicielek było pokazanie, że składniki ich pokarmu dla psów są w 100% naturalne i wysokiej jakości.

Inspiracją do przeprowadzenia trzydziestodniowego eksperymentu był dla nich amerykański film dokumentalny Supersize me (reżyser przez 30 dni jadł posiłki wyłącznie w restauracjach sieci McDonald’s). Efekty obu eksperymentów były oczywiście skrajnie różne, odzew medialny też był nieporównywalnie mniejszy w przypadku Evermore Me, ale cel został osiągnięty. O firmie zaczęło być głośno.

Produkty Evermore  składają się z białka zwierzęcego (60%), warzyw i owoców (30%), owsa i jęczmienia (5%), olejów (2%), ziół (2%) i suplementów (1%). Posiłki są pełnowartościowe i zbilansowane, ale można łączyć je z suchą karmą. W sprzedaży dostępne są posiłki z kurczakiem, z wołowiną i mieszane.

Wszystkie produkty są pozbawione antybiotyków i hormonów, pochodzą z ekologicznych farm, na których zwierzęta traktowane są humanitarnie.  Na stronie firmy dostępny jest prosty formularz, który pomaga nam obliczyć dzienną porcję dla naszego psa. Wpisujemy wagę psa, jego stopień aktywności i cel - utrzymanie, zrzucenie bądź przybranie na wadze.

Cena: 1 funt pokarmu (0,45kg) kosztuje 11.25$ (ok.36zł) Przykładowo dzienna porcja dla aktywnego psa ważącego 27kg, którego wagę chcemy utrzymać to 1,5 funta(0,68kg). Przybliżony dzienny koszt wyżywienia to 54zł. Jak podają właścicielki, wartość odżywcza 1,5 funtapokarmu Evermore jest równoważna z wartością odżywczą dziesięciu (!) puszek karmy renomowanej firmy.   

Pokarm Evermore jest dostępny jest w sprzedaży detalicznej w północno-wschodnich Stanach oraz online. Jedzenie jest sprzedawane i przechowywane mrożone. Przed podaniem zalecane jest rozmrożenie.

www.evermorepetfood.com