Argentyńskie psy przygotowują się do mundialu

W Ameryce Południowej piłka nożna jest traktowana niemalże jak religia. Miejscowi fani futbolu znani są ze swojego ogromnego zaangażowania i nietypowych sposobów motywowania ulubionych drużyn. W Argentynie narodową reprezentację wspierają nie tylko ludzie, ale także czworonogi, które noszą bardzo oryginalne stroje.

Pies w koszulce reprezentacji Argentyny Pies w koszulce reprezentacji Argentyny Źródło: Facebook

Ogromną popularnością w Buenos Aires cieszy się butik dla czworonogów o nazwie „Amores Perros”. Można w nim zaopatrzyć się w koszulki, czapeczki, kapelusze, szaliki i różne inne ubrania dla psów w charakterystycznym jasnoniebieskim kolorze. Wiele strojów zawiera także nazwiska i numery słynnych argentyńskich zawodników oraz emblematy narodowej reprezentacji. Ceny poszczególnych gadżetów nie są wcale wygórowane i wahają się od kilku do kilkudziesięciu dolarów.

Właścicielka sklepu Karen Reichardt sama projektuje niektóre wzory widoczne na ubraniach. Z jej oferty korzystają nie tylko kibice ze stolicy, ale także innych regionów Argentyny, a nawet turyści. Szczególnie dużą popularnością cieszy się koszulka z nazwiskiem Lionela Messi. Wszystkie stroje dostępne są w różnych rozmiarach, aby mogły je nosić zarówno małe jak i bardzo duże psy. Faktem jest, że spacerując po ulicach Buenos Aires i innych argentyńskich miast, można spotkać wielu czworonożnych kibiców.

Ciekawe jak na mundialu spisze się reprezentacja Argentyny, która wylosowała dość łatwą grupę i w pierwszych trzech meczach zmierzy się z Bośnią-Hercegowiną, Iranem i Nigerią. Dotychczas Argentyna dwukrotnie wygrywała Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, reprezentacji tego kraju nigdy nie udało się wygrać turnieju w Europie. Po raz ostatni Argentyńczycy tryumfowali w 1986 roku w Meksyku.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Facebook