KIEDY GRYZĘ BUTY GDY CIEBIE NIE MA W DOMU… …MÓWIĘ, ŻE BOJĘ SIĘ ZOSTAWAĆ SAM, A KIEDY NISZCZĘ PRZEDMIOTY NAJBARDZIEJ PACHNĄCE TOBĄ -TO TAK JAKBYŚ BYŁ OBOK MNIE I JUŻ NIE CZUJĘ SIĘ SAMOTNIE. CHCĘ POWIEDZIEĆ, ŻE BOJĘ SIĘ ZOSTAWAĆ SAM. GRYZIENIE PRZEDMIOTÓW PACHNĄCYCH TOBĄ TROCHĘ MNIE USPOKAJA. POŚWIĘCAJ SWOJEMU PSU WIĘCEJ UWAGI, WYBIEGAJ GO PRZED WYJŚCIEM, A KIEDY CIEBIE NIE MA PUŚĆ MU RADIO I ZOSTAW ZABAWKI, NAJLEPIEJ POCHOWAJ CENNE BUTY. PROSZĘ NAUCZ MNIE WPIERW ZOSTAWAĆ SAMAMU W DOMU. UCZ MNIE TEGO STOPNIOWO OD KILKU MINUT AŻ DO KILKU GODZIN. MUSZĘ WIEDZIEĆ, ŻE JAK WYCHODZISZ TO DO MNIE NA PEWNO WRÓCISZ. WŁACZ MI RADIO LUB TELEWIZOR, ZOSTAW MI GRYZAKI, KONGA LUB PYSZNĄ KOSTKĘ. GRYZIENIE MNIE USPOKAJA I POCHAŁANIA CZAS OCZEKIANIA NA TWÓJ POWRÓT. PRZED SWOIM WYJŚCIEM ZABIERZ MNIE NA SPOKOJNY SPACER, POĆWICZ ZE MNĄ JAKĄŚ KOMENDĘ LUB SZTUCZKĘ. TO MNIE TROCHĘ ZMĘCZY I PO TAKIM SPACERZE BĘDĘ CHCIAŁ POSPAĆ.
A KIEDY OBGRYZAM TWOJE MEBLE… …POTRZEBUJE PRZEDMIOTU, KTÓRY BĘDZIE TYLKO MÓJ I BĘDĘ GO MÓGŁ OBGRYZAĆ BEZKARNIE, LUBIĘ MIEĆ KOSTKI I ZABAWKI. WCALE NIE CHCĘ ICH NISZCZYĆ, ROBIĘ TO Z NUDY, ZE STRESU LUB SWĘDZĄ MNIE ZĘBY. GRYZIENIE TO MOJA NATURA, TO MNIE RELAKSUJE POTRZEBUJE MIEĆ SWOJE GRYZAKI. SPRAWDŹ ZĘBY PSA, BYĆ MOŻE COŚ MU PRZESZKADZA, ZOSTAW MU PSIE GRYZAKI. PROSZĘ SPRAWDŹ MOJE ZĘBY MOŻE WŁAŚNIE ZĄBKUJĘ. MOGĘ TEŻ BYĆ ZESTRESOWANY LUB ZNUDZONY. DAJ MI GRYZAKA, GRYZIENIE TO MOJE NATURALE ZACHWANIE, TO MNIE USPOKAJA I RELAKSUJE, POTRZEBUJĘ GRYŹĆ.
CZASEM WCIĄŻ SZCZEKAM BO…. …BARDZO MI SIĘ NUDZI I MUSZĘ ROZŁADOWAĆ NADMIAR SWOJEJ ENERGII, CZASEM JESTEM TEŻ PO PROSTU CZYMŚ ZANIEPOKOJONY. ZNACZY TO ŻE CIĘ WOŁAM! CZUJĘ SIĘ SAMOTYNY I BOJĘ SIĘ BYĆ SAM. MOŻESZ ZAKUPIĆ PSU INTELIGENTNE ZABAWKI, A PRZED WYJŚCIEM Z DOMU POBAWIĆ SIĘ Z NIM BARDZO INTENSYWNIE. WIEM, ŻE SIĘ POWTARZAM, ALE MUSISZ NAUCZYĆ MNIE ZOSTAWAĆ SAMEMU W DOMU. KIEDY BĘDĘ MIAŁ PEWNOŚĆ, ŻE WRÓCISZ BĘDĘ ZRELAKSOWANY CIERPLIWIE NA CIEIBE CZEKAŁ.
ZDARZA MI SIĘ, ŻE WYJĘ…. …PO PROSTU SZUKAM TOWARZYSTWA, TO NORMALNE WŚRÓD PSOWATYCH, NAWOŁUJEMY SIĘ W TEN SPOSÓB W CELU SPOTKAŃ TOWARZYSKICH I PRZEKAZYWANIA SOBIE INFORMACJI. CHCĘ PO PORSTU ZWOŁAĆ EKIPĘ DO TOWARZYSTWA, CHCĘ PRZYWOŁAĆ CIEBIE BO SMUTNO MI SAMEMU, LUB PRZEKAZUJĘ WAŻNE INFORMACJE INNYM PSOM. UROZMAIĆ PUPILOWI SPACERY, POWINIEN MIEĆ KUMPLI, PIES JEST STADNY I SAM W DOMU MOŻE FIKSOWAĆ Z NUDÓW, DOKŁADNIE TAK JAK TY. PAPIĘTAJ, ŻE JESTEM ZWIERZĘCIEM STADNYM. PODOBNIE JAK TY JESTEM ZWIERZĘCIEM STADNYM, NIE LUBIĘ BYĆ SAM, MOŻE ZAPEWNISZ MI PSIE TOWARZYSTWO ALBO PETSITTERA, KTÓRY ZAJRZY DO MNIE JAK BĘDZIESZ W PRACY. SAM FIKSUJE Z NUDÓW.
A KIEDY WĘDRUJĘ TAM I Z POWROTEM BEZ WIĘKSZEGO CELU… …TO ZNACZY, ŻE BARDZO SIĘ NUDZĘ. PROSZĘ, POBAW SIĘ ZE MNĄ. TO ZNACZY, ŻE CZYM SIĘ ZESTRESOWAŁEM, JESTEM PODENERWOWANY I MUSZĘ JAKOŚ ROZŁADOWAĆ TE EMOCJE ALBO USIŁUJĘ CI COŚ POWIEDZIEĆ. POBAW SIĘ Z PUPILEM, MOŻESZ RZUCIĆ MU APORT JEŚLI MASZ JESZCZE ENERGIĘ PO PRACY, JEŚLI NIE JESTEŚ W STANIE WYKONAĆ JUŻ ŻADNEGO WYSIŁKU, POBAWCIE SIĘ W ZADANIA WĘCHOWE, TY SIĘ NIE ZMĘCZYSZ, A PSIAK BĘDZIE ZACHWYCONY. ZORIENTUJ SIĘ CO MNIE NIEPOKOI I ZABIERZ MNIE OD ŹRÓDŁA STRESU. A MOŻE PO PORSTU CHCĘ WYJŚĆ NA DWÓR I SIĘ ZAŁATWIĆ? WYPROWADŹ MNIE NA SIKU.
CZASEM PRZYPADAM DO ZIEMI Z ZADEM DO GÓRY… …RÓWNIEŻ CHCĘ SIĘ BAWIĆ, TYM RAZEM JUŻ NIE ODPUSZCZĘ. ZAPRASZAM CIĘ DO ZABAWY! TWÓJ UŚMIECH, MIŁY TON I ENERGICZNE RUCHY BĘDĄ JUŻ SATYSFAKCJONUJĄCE. MOŻE POBAWICIE SIĘ W BERKA? PROSZĘ POBAW SIĘ ZE MNĄ! BĘDZIE SUPER!
KIEDY INTENSYWNIE KRĘCĘ ZADKIEM JAKBYM TAŃCZYŁ LAMBADĘ… …OZNACZA TO, ŻE BARDZO UCIESZYŁEM SIĘ NA TWÓJ WIDOK, PONIEWAŻ WIEM, ŻE ZA CHWILĘ DOSTARCZYSZ MI OGROMNEJ PORCJI ROZRYWKI. POTRZEBUJĘ JEJ ROZPACZLIWIE. TO BARDZO SIĘ CIESZĘ, JESTEM MAGA PODEKSCYTOWANY! NAGRODA TO POCHWAŁA: „DOBRY PIES”, GŁASKANIE PO KLATCE PIERSIOWEJ I SMAKOŁYK, GWARANTOWANY SUKCES. PIES JUŻ ZAWSZE BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ NA TWÓJ WIDOK. KOJARZYSZ MU SIĘ BARDZO POZYTYWNIE. PRZYWITAJ SIĘ ZE MNĄ! POWIEDZ DOBRE SŁOWO, PODRAP PO BRZUSZKU I POGAŁASKAJ MNIE! BĘDĘ PRZESZCZĘŚLIWY I ZAWSZE RADOŚNIE CIĘ PRZYWITAM.
A GDY KŁADĘ SIĘ KOŁAMI DO GÓRY… …KONIECZNIE PODRAP MNIE PO BRZSZKU! TAKA CIELESNA NAGRODA ZNACZY DLA PUPILA BARDZO WIELE. TAKA PIESZCZOTA JEST DLA MNIE BARDZO PRZYJEMNA, BĘDĘ W NIEBOWZIĘTY JAK BĘDZIESZ TAK ROBIŁ!
powrót