ZDARZA MI SIĘ, ŻE UCIEKAM SPOJRZENIEM, TAK JAKBYM SIĘ CIEBIE WSTYDZIŁ… …TAK NAPRAWDĘ PROSZĘ O LITOŚĆ ZA TO, CO PRZESKROBAŁEM. TY TU PRZECIEŻ RZĄDZISZ. UZNAJĘ TWOJĄ WYŻSZOŚĆ. ALE TAK NAPRAWĘ CHCĘ CIĘ USPOKOIĆ I POWIEDZIĆ, ŻE NIE MAM ZŁYCH ZAMIARÓW. NIE PATRZ MI PORSTO W OCZY, BO W MOIM PODOBNIE JAK W TWOIM JĘZYKU TAKIE WPATRYWANIE SIĘ OZNACZA WYZWANIE DO WALKI.
PATRZĘ NA CIEBIE WPROST… ….BO ZAPRASZAM CIĘ DO ZABAWY LUB …CHCĘ ŻEBYŚ MNIE POCZĘSTOWAŁ TYM, CO JESZ W DANYM MOMENCIE. ZNACZY TO ŻE JESTEM ZACIEKAWOINY I ZASTANAWIAM SIĘ CZEGO ODE MNIE OCZEKUJESZ POKAŻ MI CO TAM MASZ? CO TO JEST? ŚILĘ SIĘ BY ZROZUMIEĆ O CO CI CHODZI.
KIEDY MNIE NIE ZNASZ, A JA GAPIĘ SIĘ NA CIEBIE DOŚĆ NATRĘTNIE… TO ZNACZY, ŻE JA TU RZĄDZĘ, JESTEM AGRESYWNY I BĘDĘ ATAKOWAŁ, LEPIEJ ODEJDŹ.BO SIĘ CIEBIE NIE BOIJĘ I JESTEM GOTOWY SIĘ Z TOBĄ ZMIERZYĆ W WALCE! TO WYZYWAM CIĘ NA POJEDYNEK! WALCZ ZE MNĄ LUB UCIEKAJ! NIE PATRZ ABSOLUTNIE NA PSA, W SZCZEGÓLNOŚCI PROSTO W OCZY, TO JEST NIEZGODNE Z PSIM SAVOIR VIVRE, NAJLEPIEJ ODWRÓĆ GŁOWĘ NA BOK, NIE PATRZ NA PSA I STOPNIOWO, POWOLI, SZEROKIM ŁUKIEM, NIE W LINII PROSTEJ, WYCOFAJ SIĘ Z PSIEGO TERYTORIUM. JEŚLI NIE CHCESZ ŻEBYM CIĘ POGRYZŁ, BO ZNALAZŁEŚ SIĘ NA MOIM TERYTORUM TO NIGDY NIE PATRZ MI PROSTO W OCZY! JESTEM GOTOWY DO ATAKU I UŻYJĘ ZĘBÓW!
A GDY ODWRACAM WZROK I SPUSZCZAM GŁOWĘ…. …TO ZNACZY, ŻE NIE JESTEM AGRESYWNY I NIE BĘDĘ ATAKOWAŁ, BO TY TU RZĄDZISZ. CHCĘ POWIEDZIEĆ, ŻE NIE MAM ZŁYCH ZAMIARÓW I NIE CHCĘ WDAWAĆ SIĘ Z TOBĄ W KONFLIKT. UKUCNIJ, ODWRÓĆ GŁOWĘ W BOK, NIE PATRZ NA PSA, TO GO ONIEŚMIELA, WYCIĄGNIJ RĘKĘ I ZAWOŁAJ ŁAGODNYM TONEM, POCZEKAJ AŻ SAM PODEJDZIE, DAJ MU TYLE CZASU, ILE POTRZEBUJE, ABSOLUTNIE DO NIEGO NIE ZBLIŻAJ SIĘ NA SIŁĘ, JEŚLI ZACHOWASZ SIĘ TAK SAMO JAK JA TO BĘDĘ WIEDZIAŁ, ŻE NIE CHCESZ MNIE SKRZYWDZIĆ, ŻE NIE MASZ WOBEC MNIE ZŁYCH ZAMIARÓW. PO TAKIM TWOIM ZACHOWANIU OD RAZU POCZUJĘ SIĘ PEWNIE I BEZPIECZNIE W TWOIM TOWARZYSTWIE.
powrót