KIEDY SZCZEKAM W DOŚĆ WYSOKIEJ TONACJI… …TO ZNACZY, ŻE JESTEM JESZCZE MŁODY I NIEDOJRZAŁY ALBO PODPORZĄDKOWANY; ZDARZA SIĘ TEŻ, ŻE TO MOJA EKSCYTACJA I ROZPIERAJĄCA RADOŚĆ ZNAJDUJE UJŚCIE W TEGO TYPU WOKALIZACJI.. CZASEM PO PROSTU CIĘ POGANIAM: „NO RZUĆ JUŻ TĘ PIŁKĘ, CHODŹMY WRESZCIE NA DWÓR…!” NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, IGNORUJ PSIAKA, ŻEBY UNIKNĄĆ Z NIM PRZYSZŁYCH PROBLEMÓW WYCHOWAWCZYCH. POCZEKAJ AŻ OPADNĄ MU EMOCJĘ I DOPIERO RZUĆ PIŁKĘ. A KIEDY SZCZKAM NISKO… …TO NA OGÓŁ ODSTRASZAM INTRUZA I PODKREŚLAM SWÓJ AUTORYTET. NIE KARĆ ZA TO PSA, ON PO PROSTU WYPEŁNIA SWOJE DOMOWE OBOWIĄZKI, PODOBNIE JAK WTEDY, KIEDY TY ODKURZASZ, A PIES MUSI TEGO SŁUCHAĆ!
SKOMLĘ BO… …JESTEM MALUTKIM SZCZENIACZKIEM, TO PRZECIEZ NORMALNE! DAJ SZCZENIACZKOWI COŚ, CO BYŁO W POBLIŻU JEGO PSIEJ MAMY, JEŻELI NIE MASZ NICZEGO PACHNĄCEGO SUCZKĄ, OTUL GO KOCYKIEM I POGŁASKAJ PO KLATCE PIERSIOWEJ, MÓW CICHYM, STONOWANYM GŁOSEM, WEŹ GO DO SIEBIE DO SYPIALNI. JESTEM JUŻ DUŻYM PSIAKIEM I SKOMLĘ… …TO CZĘSTO CHCĘ ZMIĘKCZYĆ TWOJE SERCE, BO W TEN SPOSÓB SZYBCIEJ OSIĄGNĘ SWÓJ CEL. …CZASEM MNIE COŚ BOLI, ZABIERZ MNIE DO WETERYNARZA. …SĄ MOMENTY, ŻE SIĘ BARDZO NIECIERPLIWIĘ I CHCĘ JUŻ BARDZO COŚ NA TOBIE WYMUSIĆ. ZABIERZ PSA DO LEKARZA, JEŚLI JEST OK, NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ, BO ON JUŻ ZAWSZE BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ TWOJĄ SŁABOŚĆ. NIE ZAWAHA SIĘ WYMUSIĆ WIELU RZECZY WAŻNYCH DLA NIEGO NA TZW. „BIEDACZKA”. JEŚLI SKOMLĘ BEZ WYRAŹNEGO POWODU…. …PO PROSTU LUBIĘ SOBIE POZRZĘDZIĆ, OT TAK. NAJLEPIEJ ZIGNORUJ TAKIE ZACHOWANIE, JAK ZACZNIESZ MÓWIĆ, TWÓJ PUPIL UZNA, ŻE RÓWNIEŻ ZRZĘDZISZ I BĘDZIE PODKRĘCAŁ ATMOSFERĘ.
…GROŻĘ CI. JESTEM POWAŻNYM PSEM I CHCĘ ŻEBYŚ WŁASNIE TAK MNIE TRAKTOWAŁ (JAK POWAŻNEGO GOŚCIA). OLEJ TO, ODWRÓĆ SIĘ POWOLI I ODEJDŹ, BEZ PATRZENIA PSU W OCZY! TO BARDZO CHAMSKIE ZACHOWANIE. MOŻESZ JEDYNIE SPROWOKOWAC PSA DO ATAKU.
…SZUKAM KONTAKTU Z KUMPLAMI, WŚRÓD PSOWATYCH W TEN SPOSÓB PRZEKAZUJEMY SOBIE INFORMACJE NA SPORY DYSTANS, COŚ JAK TELEFON. USZANUJ JEGO SPOSÓB KOMUNIKACJI, A OD CZASU DO CZASU ZAPEWNIJ MU TOWRZYSTWO. …ŻE NIENAWIDZĘ ZOSTAWAĆ SAM! JEST MI WTEDY BARDZO ŹLE! WŁĄCZ PSU RADIO LUB NAGRANIE Z TWOIM GŁOSEM, DLA TOWARZYSTWA ZOSTAW MU ULUBIONE ZABAWKI.
powrót