JEŚLI MAM ZABAWNY WYRAZ PYSKA – WRĘCZ WYGLĄDAM JAKBYM SIĘ UŚMIECHAŁ, A MÓJ GRYMAS NIE NALEŻY DO NAJINTELIGENTNIEJSZYCH, ZADEK MAM W GÓRZE, RESZTĘ CIAŁA PRZY ZIEMI, A OGON WCIĄŻ SIĘ RUSZA…. …TO KONIECZNIE CHCĘ SIĘ BAWIĆ! FIGLOWAĆ, A TY MUSISZ DAĆ SIĘ SPROWOKOWAĆ DO ROZRYWKI! POBAW SIĘ Z NIM, BĘDZIE MIAŁ POZYTYWNE DOŚWIADCZENIA, A TY UROŚNIESZ W JEGO OCZACH.
MOJE CIĘŻKIE SPOJRZENIE PROSTO W TWOJE OCZY, ZJERZONA SIERŚĆ I ZAMARTE W BEZRUCHU CIAŁO, CZASEM ODSŁONIĘTE ZĘBY, A USZY UNIESIONE DO GÓRY I LEKKO WYSUNIĘTE KU PRZODOWI MÓWIĄ,,,, …SPADAJ STĄD JAK NAJSZYBCIEJ, WYCOFAJ SIĘ, BO JEŚLI ZAATAKUJĘ BĘDĘ BARDZO MOCNO GRYZŁ! BAAARDZO POWOLI ODWRÓĆ GŁOWĘ I PRZYJMIJ POZYCJĘ BEZPIECZNĄ, NIE RYZYKUJ ODEJŚCIEM, JEST TO BARDZO RYZYKOWNE, JEŻELI JEDNAK ZDECYDUJESZ SIĘ WYCOFAĆ, ZRÓB TO W ZWOLNIONYM TEMPIE. MUSISZ PODPORZĄDKOWAĆ SIĘ TEMU PSU.
KIEDY MAM SCHYLONĄ GŁOWĘ, SKULONE USZY DO TYŁU I UCIEKAM SPOJRZENIEM, A ŚRODEK CIĘŻKOŚCI MOJEGO CIAŁA KIERUJĘ KU ZIEMI Z ŁAPAMI WYSUNIĘTYMI DO PRZODU… …CHCĘ ŻEBYŚ SOBIE POSZEDŁ BO POTRZEBUJĘ SPOKOJU, ODEJDŹ I NIE RÓB MI KRZYWDY, PRZECIEŻ ULEGAM I MÓWIĘ, ŻE TY TU RZĄDZISZ. WYCOFAJ SIĘ.
A KIEDY MAM GŁOWĘ ZWRÓCONĄ W TWOJĄ STRONĘ, KRĘCĘ NIĄ NA BOKI, MOCNO PRZECHYLAJĄC RAZ W JEDNĄ, RAZ W DRUGĄ STRONĘ, USZY MAM UNIESIONE, A OCZY SZEROKO OTWARTE… …TO NAPRAWDĘ STARAM SIĘ ZROZUMIEĆ CZEGO ODE MNIE CHCESZ, JESTEM TROCHĘ ZMIESZANY I PROSZĘ O SZANSĘ, ZA PARĘ CHWIL ZAŁAPIĘ. NAPROWADŹ PSA. UŻYJ RÓŻNORAKICH METOD, W KOŃCU CIĘ ZROZUMIE! PIES MYŚLI, ALE POTRZEBUJE CZASU I TWOICH WSKAZÓWEK.
GDY LEKKO PRZYMYKAM OCZY, MOJE USZY ZWISAJĄ NA BOKI, MAM DOŚĆ POSĘPNY WYRAZ PYSKA Z WYRAŹNIE ROZLUŹNIONYMI I OPADNIĘTYMI MIĘŚNIAMI MIMICZNYMI PYSKA… …CHCĘ CI POWIEDZIEĆ, ŻE JESTEM SMUTNY BO MNIE OLEWASZ ALBO PO PROSTU ŹLE SIĘ CZUJĘ, NAJLEPIEJ ZABIERZ MNIE DO WETERYNARZA. ZABIERZ PSA DO WTERYNARZA, A GDY TEN STWIERDZI, ŻE OD STRONY ZDROWOTNEJ PSU NIC NIE DOLEGA, OZNACZA TO, ŻE MUSISZ POŚWIĘCIĆ PSU WIĘCEJ UWAGI I CZASU. SAMO SPOJRZENIE I ŁAGODNY TON JEST JUŻ W OCZACH PSA FAJNĄ RZECZĄ. DLA NIEGO NAJWAŻNIEJSZE JEST BYĆ PRZEZ CIEBIE ZAUWAŻONYM.
JAK MOJE CIAŁO I PYSK SĄ ROZLUŹNIONE, USZY CIUT UNIESIONE, OCZY MRUGAJĄCE I SPOKOJNE, A PYSK MAM UCHYLONY Z UNIESIONYMI KĄCIKAMU KU GÓRZE… …TO JESTEM ZADOWOLONY Z ŻYCIA I UŚMIECHAM SIĘ DO CIEBIE. UŚMIECHNIJ SIĘ DO PSA! NAWET JAK MASZ ZŁY DZIEN, ZRÓB TO, PSY MAJĄ MOC ZARAŻANIA POZYTYWNĄ ENERGIĄ!
powrót