Labradoodle
ZOBACZ
POPRZEDNIĄ RASĘ
ZOBACZ
NASTĘPNĄ RASĘ
  • WRAŻENIA OGÓLNE
  • POCHODZENIE
  • WYGLĄD
  • UŻYTECZNOŚĆ
  • WYMAGANIA
  • CHARAKTER
  • ZDROWIE
  • IDEALNY WŁAŚCICIEL
  • HISTORIA

WRAŻENIA OGÓLNE

Duży, piękny, towarzyski, idealny pies rodzinny, nie powoduje alergii, kocha wodę. Majestatyczny i swobodny w ruchu. Jego najsłynniejszym przedstawicielem jest maskotka popularnego, brytyjskiego programu samochodowego "Top Gear" suczka o imieniu Blonde należąca do Hammonda (jednego z prezenterów programu).

POCHODZENIE

Australia

WYGLĄD

Mieszaniec pudla i labradora ma szeroką głowę i dobrze zaznaczone brwi. Umaszczenie może być dowolne, a fryzura może zaskakiwać. To cały czas mix dwóch ras dlatego jego wygląd może być różny. Labradoodle posiada 3 rodzaje włosa:
- prosty włos rdzeniowy,
- kręcony podszerstek, oraz
- włos wełnisty, najlepszy dla alergików

UŻYTECZNOŚĆ

Pies towarzyszący, aporter, pies asystujący, pies przewodnik.

WYMAGANIA

Labradoodle świetnie czują się w wodzie. Tak samo jak labradory i pudle uwielbiają pływać! Są wszechstronne. Mogą mieszkać zarówno w dużych domach jak i w niewielkim mieszkaniu. Trzymane w bloku wymagają więcej ruchu, gdyż muszą się wyżyć, pobiegać i poćwiczyć! To inteligentne psy lubiące inteligentne zabawy! Szkolenie traktują jak zabawę, a satysfakcja właściciela jest dla nich najlepszą nagrodą.

CHARAKTER

Cech pożądane w danej rasie to:


- inteligencja


- łagodny charakter


- chęć współpracy z człowiekiem


- łatwość w szkoleniu


- towarzyskość


- przyjacielskość


- brak agresji


- energiczność

ZDROWIE

Na ogół są zdrowe i żywotne. Miewają jednak wrodzone choroby jak dysplazja stawów biodrowych czy schorzenia oczu.

WŁAŚCICIEL

To doskonałe psy rodzinne, nadają się praktycznie dla każdej rodziny. Są spokojne i towarzyskie. Potrzebują odpowiedniego przewodnika, który je dobrze pokieruje.Idealny właściciel musi mieć jednak czas na zabawy z pupilem, który musi się wyrzyć. Nie powodują uczuleń, więc z powodzeniem polecany jest dla osób z alergią i astmą. Jeżeli kochasz psy, ich towarzystwo i długie spacery ten pies jest dla Ciebie.

HISTORIA

Wyhodowany przez emerytowanego weterynarza pod koniec lat 80 tych w Australii. Krzyżówka mądrego i łagodnego labradora z mądrym i nieliniejącym pudlem. Labradoodle to piękny pies, który przetarł szlak innym rasowym mieszańcom i bardzo szybko zyskał sympatię oraz ogromną popularność.