Akcja "Napęd na 4 łapy", potrzebne jest wsparcie!

Psy ratownicze z OSP w Gdańsku, które na co dzień ratują ludzi i biorą udział w akcjach ratunkowych potrzebują Waszego wsparcia. Trwa zbiórka pieniędzy, która ma umożliwić zakup specjalistycznego samochodu, którym szybko dotrą do poszkodowanych na miejscu katastrofy.


Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku już od prawie ćwierć wieku działa na terenie północnej Polski poszukując ludzi zaginionych w terenie otwartym oraz ofiar katastrof budowlanych. Obecnie potrzebne jest wsparcie zbiórki pieniędzy, które mają posłużyć do zakupu nowego busa, który będzie służył przy akcjach ratowania ludzi.

OSP Gdańsk to jedyną tego typu grupą w rejonie północnym posiadającą certyfikowane psy ratownicze przeznaczone zarówno do pracy na gruzowiskach jak i terenach leśnych i trudno
dostępnych.

W ciągu ostatnich lat OSP Gdańsk wyjechało do akcji niemal 200 razy wspierając działania poszukiwawczo-ratownicze strażaków i policjantów z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Warmii i Mazur razem z psami ratownikamiW zeszłym roku niestety stracili jeden z samochodów służących do transportu ratowników i psów. Obecnie zmuszeni są korzystać z wysłużonego, dwudziestoletniego busa, który niestety nie daje gwarancji, że dotrą szybko i bezawaryjnie na miejsce akcji. 

Teraz trwa zbiórka w serwisie Pomagam.pl, która ma pomóc w zakupie nowego samochodu dla bohaterskich psiaków, które z pełnym oddaniem służą człowiekowi często narażając swoje życie i zdrowie. 

Celem zbiórki jest zakup busa  z napędem na 4 koła, który da możliwość sprawnego i bezpiecznego dotarcia wszędzie gdzie bohaterzy z OSP Gdańsk wraz z psiakami są potrzebni. Nowe auto powinno mieć miejsca dla 5 psów i 8 ratowników oraz przestrzeń bagażową na sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych.

Ważne jest również zapewnienie komfortu psim ratownikom, aby po kilku godzinach jazdy mogły w pełni swoich sił ratować życie zaginionych osób.

Szacunkowy koszt wyposażonego samochodu wyniesie około 180 tys. złotych. Organizatorzy zbiórki starają się uzyskać dofinansowanie z różnych źródeł, ale w pierwszej kolejności liczą na Waszą pomoc.

Kliknij w ten link aby pomóc >>>