Zrób to sam - zabawka dla psa

Ulubioną zabawą psa jest aportowanie zabawek. Jeśli znudziło ci się rzucanie wciąż tego samego patyka lub piłeczki - zrób sam psią zabawkę z kawałków niepotrzebnego materiału. W jedno popołudnie wyczarujesz zabawkę, którą pies pokocha całym sercem!

Pies bawi się z człowiekiem w przeciąganie sznurków Pies bawi się z człowiekiem w przeciąganie sznurków Źródło: fot. Tomasz Mońko, www.facebook.com/tomasz.monko

Wszyscy lubimy dostawać nowe zabawki. Także pies potrafi znudzić się, jeśli widzi wciąż te same przedmioty. Na szczęście, wiele z nowinek wykonać możemy samodzielnie. Wspólna zabawa z psem to świetne sprawa, zwłaszcza jeśli szczekacz aportować będzie zabawkę wykonaną własnoręcznie.

Dzisiaj zrobimy dla psa motek. W sklepie zoologicznym wygląda on najczęściej jak gruby sznurek. W naszej odsłonie będzie to kolorowy warkocz, zapleciony z resztek tkanin.

 

Potrzebne artykuły:

  • stare, niepotrzebne prześcieradło – to z niego powstanie zabawka. Poproś rodziców o dwa prześcieradła w kontrastujących kolorach. Kolorowa zabawka będzie weselsza!

  • Nożyczki - przy ich pomocy potniemy materiał.

 

Zabawka dla psa krok po kroku

  1. Poproś rodziców o pomoc w pocięciu tkaniny. Do zrobienia zabawki potrzebne będą wstążki o szerokości 3 centymetrów i długości około 30 centymetrów. Jeśli masz dużego psa, wytnij jeszcze dłuższe wstążki.

  2. Wytnij z materiału około 15 wstążek.

  3. Podziel wstążki na 3 grupy po 5 wstążek każda. Pomieszaj kolory wstążek w każdej grupie, żeby motek był zabawniejszy.

  4. Upleć warkocz, trzymając pięć wstążek na raz.

  5. Zawiąż warkocz na dwóch końcach w supły. Dzięki temu warkocz nie rozsypie się.

  6. Zabawka gotowa! Możesz eksperymentować z grubością tkaniny i długością warkocza. Spróbuj także przywiązać do grubego warkocza kilka cieńszych. A może uda ci się stworzyć zabawkę w kształcie ośmiornicy lub stonogi?

 

Powodzenia!