Zrób to sam - schowek dla kota z pudełka

Koty uwielbiają się chować! Jeśli chcesz zrobić swojemu Mruczkowi świetną niespodziankę – stwórz dla niego kryjówkę, w której będzie mógł się ukryć w trakcie zabawy.

Koty uwielbiają się chować w pudełkach Koty uwielbiają się chować w pudełkach Źródło: Shutterstock

Koty bardzo lubią się chować, skradać i... wyskakiwać znienacka na człowieka z bezpiecznej kryjówki. Bardzo szybko możesz stworzyć dla niego własny, prywatny schowek z niepotrzebnego pudełka.

 

Potrzebne artykuły:

 • karton lub pudełko – to z nich wykonamy schowek. Powinny być one na tyle duże, aby kot mógł się w nim swobodnie obrócić. Najlepiej wykorzystaj pudełka ze sklepów spożywczych lub kupione w sklepie papierniczym,

 • nożyczki i nożyk – przy ich pomocy wytniemy wejście dla kota i pozostałe otwory,

 • klej szkolny – przykleimy nim zasłonkę oraz sznureczki,

 • bibuła, sznurki - wykorzystamy je do przyozdobienia kociej kryjówki,

 • kawałki materiału – wyścielimy nimi kocią kryjówkę.

 

Kocia kryjówka krok po kroku

 1. Pooglądaj dobrze karton. Może ma on zginane ścianki i fabryczne otwory, które mogą służyć za drzwiczki? Jeśli nie ma on dziur, w których mógłby zmieścić się kot – poproś osobę dorosłą o wycięcie dużych drzwiczek lub całej ścianki w kartonie. To będzie wejście do kryjówki.

 2. Poproś dorosłą osobę o wycięcie kilku dodatkowych otworów dookoła pudełka. Powinny być one na tyle duże, aby kot mógł przez nie zaglądać oraz wyciągać łapki. Zobaczysz, ile radości przyniesie kotu zaczepianie domowników prosto ze środka kryjówki.

 3. Koty to niezłe wygodnisie! Wyściel dno pudełka miękką tkaniną, która zachęci go do spania w środku. Dobrze nada się do tego kawałek starego polara, który jest miękki i bardzo wytrzymały.

 4. Pozwól kotu na odrobinę prywatności. Nad wejściem do kryjówki zamocuj zasłonkę. Zmierz wielkość wejścia. Wytnij kawałek materiału, który będzie szerszy o kilka centymetrów niż kocie drzwi. Przyklej tkaninę na górze pudełka, tak aby zasłaniała wejście. Zasłonkę wykonaj z kawałka materiału lub bibuły.

 5. Jeśli otwór wejściowy jest duży, na przykład wycięta została cała ścianka, to zawieś dwa kawałki materiału, które ułożą się jak zasłonka na oknie. Kotek wejdzie wygodnie środkiem, pomiędzy nimi.

 6. Zapewnij kotu odrobinę zabawy. Nad wyciętymi otworami, w których zmieści się kocia łapka, przyklej kawałki sznurka lub bibuły. Kotek będzie próbował je złapać w pazurki!

 7. Pudełko możesz ozdobić farbkami, flamastrami i kolorowym papierem. Nie zapomnij napisać na kryjówce imienia kota. Niech wszyscy wiedzą kto ma taki piękny domek!

 8. Schowek jest gotowy – postaw go w spokojnym miejscu i zachęć kota do wejścia. Włóż do środka zabawkę lub koci przysmak i poczekaj spokojnie jak kot pozna nowe schronienie. Jeśli masz dużo wolnego czasu - spróbuj stworzyć wielki dom lub koci labirynt z kilku przyklejonych do siebie pudełek. 

 9. Jeżeli wolisz gotowe rozwiązania, mamy propozycję  - domek MIA
  Źródło: www.butik.zpazurem.pl
   

Miłej zabawy!