Zrób to sam - psi spryskiwacz na gorące dni

Uff... jak gorąco! W lecie nie tylko ludzie narzekają na wysokie temperatury. Z przegrzania cierpią także psy. Na szczęście znamy jeden świetny i prosty sposób na ochłodę – psi spryskiwacz zrobiony z butelki!

Źródło: Shutterstock

Letnia woda zapewnia zwierzakom świetną ochłodę. Gdy w pobliżu nie ma rzeki czy basenu, w którym może popływać psiak, sami możemy wyczarować mu orzeźwiającą wodną niespodziankę.

 

Źródło: Joanna Szczygłowska
Potrzebne artykuły:

 • plastikowa butelka – podstawa naszego spryskiwacza. Najlepsza będzie duża 2 litrowa butelka po napoju,

 • nożyczki i nożyk – wytniemy nimi otwory w butelce,

 • sznurek – do przywiązania spryskiwacza na drzewie,

 • woda – do wypełnienia butelki.

 

Psi spryskiwacz krok po kroku

 1. Weź do ręki dużą, plastikową butelką. Odkręć ją i dokładnie opłucz pod kranem z resztek słodkiego napoju.

 2. Oderwij naklejki dookoła, aby spryskiwacz był ładniejszy. Jeśli papier nie chce się oderwać – zostaw butelkę w misce z wodą na godzinę. Papier namoknie i łatwiej będzie go zdrapać.

 3. W butelce robimy otwory różnej wielkości, przez które będzie lecieć woda. Otwory nie mogą być zbyt duże, aby woda szybko nie wyleciała. Dziurki muszą znajdować się w dolnej części butelki, ale nie od spodu. O pomoc w zrobieniu dziurek poproś osobę dorosłą.

 4. Dookoła szyjki butelki zawiąż mocny sznurek lub tasiemkę. Muszą być one na tyle długie, aby spryskiwacz mógł wisieć swobodnie z drzewa.

 5. Napełnij butelkę wodą, zakręć ją i szybko odwróć, aby nie wyleciało dużo wody w trakcie wieszania. Poproś osobę dorosłą o pomoc w przywiązaniu sznurka do drzewa.

 6. Spryskiwacz jest gotowy! Pokaż go psiakowi i zachęć do zabawy. Taka chłodna fontanna to świetna sprawa i dla dzieci, i dla psów!

 7. Osoba dorosła może dodać do konstrukcji wąż ogrodowy podłączony do kranu. Dzięki temu woda będzie lecieć ze spryskiwacza cały czas.

 

Miłej zabawy!