Zrób to sam - odblaskowa chustka

W trakcie spaceru twój psiak nie jest tak dobrze widoczny, jak człowiek. Zwłaszcza jeśli pada deszcz, jest pochmurno lub mgliście. Będzie on bardziej bezpieczny, jeśli założysz mu odblaskowe elementy. Podpowiadamy, jak łatwo i szybko zrobić dla psiaka odblaskową chustkę.

Pies w trakcie deszczu jest słabo widoczny Pies w trakcie deszczu jest słabo widoczny Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Większości psiaków nie przeszkadza zawiązana chustka i szybko się do niej przyzwyczajają. Załóż pupilowi świecący materiał, a będzie on świetnie widoczny w każdą pogodę i porę dnia!

 

Potrzebne artykuły:

  • Bandana, chustka lub kawałek materiału – podstawa odblaskowej chustki,

  • taśma odblaskowego materiału – taka taśma dostępna jest w każdym sklepie z tkaninami i kosztuje naprawdę niedużo,

  • igła, nitka, nożyczki – potrzebne do przyszycia taśmy.

   Źródło: Joanna Szczygłowska
 

 

Odblaskowa bandana krok po kroku

 1. Każdy pies potrzebuje innego rozmiaru chustki. Sprawdź czy materiał może zostać wygodnie zawiązany dookoła psiej szyi. Chustka nie może zbytnio uciskać pupila. Nie może być związana także zbyt luźno, aby nie spaść. Wiszący kawałek musi być na tyle duży, żeby wygodnie przyszyć na nim odblaskową taśmę.Do uszycia bandany potrzebny będzie duży, kwadratowy kawałek materiału. Trzeba złożyć go przez środek, tak by miał kształt trójkąta.

 1. Chustkę ściągamy psiakowi i rozkładamy na stole. Z odblaskowej taśmy odcinamy dwa kawałki, które zmieszczą się na kawałku psiej chustki, który wisi pod psim pyskiem. Kawałki odblasku możesz unieruchomić szpilkami i jeszcze raz przywiązać na psiej szyi. Tylko ostrożnie – nie pokłuj siebie i psiaka.

 2. Jeśli wszystko gra i chusta dobrze się układa, możesz zacząć szyć. Po wyciągnięciu szpilek ostrożnie przyszywamy kawałki odblaskowej taśmy igłą i nitką.

 3. Po dokładnym przyszyciu odblasku chustka jest już gotowa. Możesz zawiązać ją zwierzakowi. Psiak jest już bezpieczny!

 4. Chustkę możesz zastąpić także kawałkiem materiału, który zostanie doszyty do obroży, tak aby wisiał na dole jak flaga.