Zlot buldogów w Warszawie

W połowie września odbył się w Warszawie kolejny zlot psów rasy buldog. Cykliczna impreza odbywa się w stolicy co roku już od ponad dziesięciu lat. Początkowo uczestniczyło w niej po kilkanaście, a później kilkadziesiąt psów. Tymczasem w kilku ostatnich odsłonach zlotu wzięło udział grubo ponad sto czworonogów.

Zdjęcie z tegorocznego zlotu buldogów Zdjęcie z tegorocznego zlotu buldogów Źródło: Facebook / Magda Koo

Zloty są nie tylko świetną zabawą i okazją do nawiązania nowych znajomości dla psów. Także ich właściciele mogą wymienić się poglądami i doświadczeniami związanymi z opieką nad swoimi pupilami. W imprezie biorą również udział weterynarze, dietetycy, behawioryści, treserzy i inni specjaliści oraz pasjonaci czworonogów. Od kilku lat miejscem zlotu są Forty Bema. Podczas spotkania buldogi mogą sprawdzić się w wielu konkursach, a ich opiekunowie wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto specjalne prezenty otrzymuje najmłodszy i najstarszy zwierzak oraz pies, który przyjechał ze swoim właścicielem z najdalej położonej miejscowości.

Podczas tegorocznego zlotu dopisywała pogoda. Dzięki temu na imprezie pojawiły się setki osób z ukochanymi psiakami rasy buldog. Dużą popularnością cieszyło się profesjonalne studio fotograficzne oferujące zdjęcia czworonogów. Dodatkowo uczestnicy hojnie wspierali stowarzyszenie „Adopcje Buldożków”, które pomaga zwierzakom w odnalezieniu kochających i szczęśliwych domów. Z jego dokładną działalnością można zapoznać się na stronie http://adopcjebuldozkow.pl/. Dodatkowo wszystkie informacje na temat zlotów buldogów dostępne są w serwisie http://www.zlotbuldogow.pl.

Jeśli komuś nie udało się wziąć udziału w tegorocznej edycji tej imprezy, może zrobić to za rok. Warto dodać, że jest to jeden z największych zlotów miłośników czworonogów w naszym kraju.

 

Źródło: ZlotBuldogow.pl, Facebook