Zazdrosny jak ...pies

Psy tak jak ludzie reagują bardzo emocjonalnie. Potrafią nie tylko kochać swoich właścicieli, ale i być o nich bardzo zazdrosne. 

Pies w łożku Pies w łożku Źródło: Pixbulls

O tym, że psy mają podobne uczucia do ludzi, nie trzeba żadnego właściciela czworonoga przekonywać. Naukowcy z University of California w San Diego doszli jednak do dosyć zaskakujących wniosków.

Okazuje się bowiem, że psy bywają równie zazdrosne jak my. Do eksperymentu zaangażowano 36 psów i ich opiekunów. Właściciele mieli bawić się naprzemiennie dwoma zabawkami - wiaderkiem w kształcie dyni z wyciętą twarzą na Halloween lub maskotką w kształcie psa, a także czytać książkę. Mieli oni odnosić się do zabawek z identyczną czułością jak do własnego psa.

Filmiki relacjonujące reakcje psów były analizowane pod kątem ewentualnych przejawów zazdrości. Wyniki pokazały, że 78 procent psów dotykało właściciela, popychało go, jeśli zajmował się maskotką psa, 42 procent, gdy wiaderkiem, natomiast jedynie 22, gdy czytał książkę. Około 30 procent starało się wcisnąć między właściciela a zabawkę, a 25 procent szczekało na psiego konkurenta. Takich reakcji w ogóle nie odnotowano w przypadku książki czy wiaderka. Aż 86% psów poddanych badaniu udowodniło, że zabawkę przypominającą psa traktowali jak żywego konkurenta o względy właściciela.

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem