Zawody dogtrekkingowe w Jerzmanowicach

Pierwsze zawody dogtrekkingowe, których sponsorem jest marka Merrell, odbędą się w tym roku 26 kwietnia w Jerzmanowicach. Malownicza miejscowość położona jest niedaleko Ojcowskiego Parku Narodowego. Jedna z tras  zawodów będzie przebiegała przez leśny rezerwat przyrody „Dolina Szklarki”. 

Źródło: Leniva Studio

Na szlaku nie zabraknie pięknych widoków, ponieważ zawodnicy będą poruszać się po terenie obfitującym w niezwykłe skały wapienne i pomniki przyrody. Z drugiej strony urozmaicony obszar z licznymi wzniesieniami zapewni odpowiedni poziom trudności dla wymagających uczestników zawodów.

Zawodnicy mogą wybrać rodzaj trasy, którą chcą przejść wraz z psimi towarzyszami. Na początkujących czeka odcinek o długości ok. 22 kilometrów lub trasa mini licząca ok. 15 kilometrów, których przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji. Ich pokonanie zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 42 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin.

Wszystkie trasy w większej części będą prowadzone szlakami turystycznymi, dzięki temu uczestnikom łatwiej będzie odnaleźć właściwą drogę. Przypominamy, że zawodnicy powinni zabrać ze sobą telefon z nawigacją lub kompas, by móc łatwiej określać swoje położenie na trasie.

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach zostaną wyznaczone specjalne punkty kontrolne, w których zawodnicy będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.

Zawodnicy rozpoczną zawody na boisku w Jerzmanowicach, gdzie zostanie ulokowane miejsce startu. W czasie gdy uczestnicy będą przemierzać kolejne kilometry na trasie wraz z psimi towarzyszami na boisku, będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach. Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki, czekające na obserwatorów i gości. Odbędą się między innymi pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci oraz będzie można obejrzeć, jak psy pokonują tory przeszkód.

Marka Merrell również przygotowała specjalne atrakcje dla wszystkich osób, odwiedzających miejsce imprezy. W pomarańczowym namiocie Merrella będzie można obejrzeć wybrane modele butów producenta oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody ufundowane przez markę Merrell.

Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.