Zaszalejmy z kolorem czyli psi manicure

Kolor w psiej modzie jest jak najbardziej obecny. Ubranka przeciwdeszczowe czy zimowe ocieplacze wcale nie muszą być szare i jednokolorowe. Obroże czy smycze już nie tylko są kolorowe, ale i nabijane ćwiekami, koralikami czy cyrkoniami. Okazuje się, że kolor i to w całkiem bezpieczny i ekologiczny sposób można też wprowadzić na psie łapy.

Źródło: © Warren London

Lakiery do psich pazurów to stosunkowo nowy wynalazek. Nie znaczy to oczywiście, że wcześniej właściciele modnych czworonogów nie ozdabiali ich paznokci. Owszem robili to, ale przy pomocy lakierów używanych przez ludzi. Teraz dwie amerykańskie firmy wypuściły na rynek linię lakierów do paznokci, przeznaczonych specjalnie dla psów i kotów.

Jak widać gama dostępnych kolorów jest dość szeroka. Nawet ich nazwy są związane z psami: pudlowy róż, hau hau zielony czy czerwień hydrantu. Producenci lakierów zapewniają, że są one ekologiczne, wodoodporne i wysychają już po 30 sekundach.

Źródło: ©Warren London
O krok dalej
Oczywiście taka nowinka w psim i kocim świecie mody nie mogła pozostać bez odzewu. Pomysł od razu podchwyciły inne firmy, które rozpoczęły produkcję dodatkowych akcesoriów związanych z psim manicure. Można na przykład kupić specjalny, bezpieczny dla zwierząt zmywacz do lakieru oraz kolorowe naklejki na pomalowane już pazurki. Trzeba przyznać, że wyglądają uroczo.

Na rynku pojawił się też specjalny lakier fluorescencyjny, który świeci w ciemności. Nie wiemy czy twórca lakieru chciał, aby zwierzaki mogły dzięki niemu zabłysnąć, czy może przezornie dbał o ich bezpieczeństwo. W końcu każda forma oświetlenie zwierzaka w nocy jest na wagę złota. Jeśli możemy mu zapewnić coś więcej niż odblaskowe paski na kamizelce to czemu nie?

A wam jak się podoba pomysł na psi manicure? A może sami się tym zajmujecie i wasz psiak lub kot biegają kolorowe i wystrojone niczym psia Paris Hilton w swoim najmodniejszym wydaniu? Jeśli ozdabiacie pazurki swojego pupila, koniecznie wyślijcie fotki na adres naszej redakcji.