Zakupy z psem? Takiego patentu jeszcze nie było!

Zakupy powinny być przyjemnością. Jak jednak mamy się cieszyć kiedy wiemy, że nasz ukochany pupil czeka samotnie przed sklepem? I on i my jesteśmy cali w nerwach. Byle szybciej, byle co i zakupy zrobione. Na szczęście są też sprzedawcy, którzy dbają o swoich czworonożnych klientów. Z myślą o nich powstały specjalne wózki sklepowe.

Źródło: Fot. screen Facebook la Repubblica Milano

Z psiakiem pod ręką

Jeden z włoskich supermarketów wprowadził już takie cudeńka do użytku. Jak opowiada właściciel sklepu Unes w mieście Liano, wpadł na tenże pomysł obserwując, jak wielu właścicieli psów musi borykać się z podobnym problemem. Zakładał też, że klienci będą się zdecydowanie mniej spieszyć i poczują się zdecydowanie swobodniej, kiedy będą mieli swoich pupili przy boku. Zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i z punktu widzenia psiarzy – genialne.

Wózki są już dostępne. Każdy z nich ma specjalną przegrodę, w których mieszczą się małe psy. Podróżują z dala od produktów spożywczych, a przy tym mogą leżeć lub siedzieć na wygodnej, płaskiej powierzchni, jak donosi „The Dodo”.

– Inicjatywa została dopiero co wprowadzona w życie, ale już zauważyliśmy, jak bardzo klienci ją doceniają – powiedział "La Repubblice" Gianfranco Galantini, właściciel sklepu.

Komfortowo, bezpiecznie, przyjemnie

Co ważne, wózki po każdym użyciu są czyszczone. Dzięki temu możemy być spokojni zarówno o komfort, jak i bezpieczeństwo naszych ukochanych zwierzaków. Ponoć jeden z psiaków początkowo zaczął szczekać, jednak kiedy tylko zaczęła się jego zakupowa podróż, uspokoił się. Czyżby przyjemne z pożytecznym?

Pomysł na tyle przypadł klientom włoskiego sklepu do gustu, że prawdopodobnie rozprzestrzeni się też na inne supermarkety w kraju. Trzeba przyznać, że chętnie sami nieraz skorzystalibyśmy z takiego wózka. Który pierwszy polski sklep podłapie taki patent? Czekamy!

Źródło: „The Dodo”