Zakaz stosowania plastikowych torebek w Kalifornii

Gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał ustawę zakazującą stosowanie jednorazowych torebek wykonanych z plastiku. Celem nowego prawa ma być ochrona środowiska naturalnego. Niestety nowe rozporządzenie utrudni życie opiekunom czworonogów, którzy będą mieli problemy z posprzataniem po swoich pupilach.

Sprzątanie po psie bywa często problemem Sprzątanie po psie bywa często problemem Źródło: Pulpolux !!! / Foter / CC BY-NC

Wprowadzenie zakazu stosowania plastikowych torebek w Kalifornii wywołało sporo komentarzy i kontrowersji. Podobne regulacje nie obowiązują póki co w innych częściach Stanów Zjednoczonych. Internauci zastanawiają się przede wszystkim, w jaki sposób mają sprzątać po swoich czworonogach? Poza tym plastikowe torebki zapewniają idealną szczelność i chronią zawartość przed działaniem wody i różnych płynów. Dla wielu mieszkańców słonecznego stanu takie torebki stanowiły od lat przedmioty powszechnego użytku. Wielu Kalifornijczyków przyzwyczaiło się do tego, że ma je zawsze pod ręką. Niestety będą wkrótce musieli zmienić swoje nawyki.

Internauci i felietoniści zastanawiają się, czy wkrótce Kalifornia utonie w morzu psich ekskrementów? Papierowe ręczniki mogą okazać się niewystarczające i niepraktyczne w wielu przypadkach. Mieszkańcy Kalifornii będą sobie jednak musieli jakoś poradzić z tym problemem. Niewykluczone zresztą, że podobne przepisy zostaną w przyszłości wprowadzone w życie także w innych częściach Stanów Zjednoczonych. Pozostaje mieć nadzieję, że takie zakazy będą uchwalane i stosowane z dużo większą ostrożnością na Starym Kontynencie, gdyż w wielu krajach europejskich sprzątanie po czworonogach bywa dla właścicieli psów sporym problemem.

 

Źródło: Dogster