Zabierz psa nad wodę

Zbliża się gorące lato, czas upałów i urlopów. Idealnym pomysłem są wspólne wypady nad wodę. Prawie wszystkie psy uwielbiają takie wyprawy. Sprzyjają one nie tylko obniżeniu temperatury ciała, ale także doskonałej zabawie. Jak zatem spędzić ten czas ciekawie, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie?


Źródło: Shutterstock

Zanim przystąpimy do najprzyjemniejszej części wodnej wycieczki, musimy pamiętać o podstawowych i niezbędnych zasadach, bez których nie ma mowy o udanym wypadzie nad wodę.

Psy nie pocą się i mają wyższą temperaturę ciała niż ludzie.  Żeby się schłodzić – zieją, nabierają do pyska chłodnego powietrza wypuszczając gorące. Są bardziej narażone na udar. Dlatego też zawsze musimy mieć przy sobie wodę dla psa i możliwość schowania się w cień. Jeżeli planujemy podróż samochodem, wybierzmy pory dnia, w których jest nieco  chłodniej, np. wczesny ranek lub późny wieczór.

Koniecznie pamiętajmy o przystankach na psią toaletę i miskę z wodą. Zawsze zabierajmy ze sobą książeczkę z aktualnymi szczepieniami pupila, ulubiony kocyk i zabawkę. Dobrze jest zabrać ze sobą długą smycz oraz śledzik do wbijania w ziemię, do którego będzie można  doczepić psa. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy spokojniejsi. W każdym momencie  nieuwagi nasz pupil może uciec, co gorsza utopić się. Pełna kontrola oraz smycz są zatem bardzo wskazane.