Zabawy z psem - 3 pomysły youtuberów

Wiosna czas start! Niezależnie od tego, czy jesteście na łonie natury, czy spędzacie ją w mieście, mamy kilka prostych sposobów na zabawy z psem. Nie potrzebujecie do nich specjalnych akcesoriów - wystarczą plastikowe, zużyte opakowania po napojach lub lodach!

Źródło: Unsplash

"Zakręć butelką"

  • pusta plastikowa butelka 1,5 l (pozbawiona etykiety i nakrętki)
  • sznurek (ok. 1-1,5 m)
  • gwoździk, kombinerki


W butelce zrób dwa otwory, na wylot, powyżej połowy wysokości (za pomocą rozgrzanego gwoździka). Przewlecz przez nie sznurek i jego końce przywiąż na przykład między szafkami w kuchni lub krzesłami ogrodowymi podczas majówki. Butelka powinna znaleźć się mniej więcej na wysokości głowy psa. Wrzuć do niej kilka smaczków i zawołaj psa - pokaż mu, że wrzucasz do środka przysmaki. Zachęć psa do zabawy. Zawsze, gdy uda mu się dostać do smakołyków, pochwal go głośno.
W miarę jak Twój pupil nauczy się, jak działa ta zabawka, możesz zwiększyć trudność i nawlec na sznurek kilka tak przygotowanych butelek.


"Pudełko - skrzynia skarbów"

  • pudełko po butach lub inne mniej więcej tej samej wielkości
  • 2 puste butelki po wodzie bez etykiet i nakrętek
  • smakołyki
Butelki zgnieć tak, żeby można było wcisnąć je do pudełka. Na dno rozrzuć kilka smaczków i przykryj butelkami, tak żeby nie można było ich łatwo wyjąć. Pokaż psu, że wkładasz smaczek pod butelki i przekaż mu pudełko do wydobycia "skarbów". 
"Trzy kubki - jeden smaczek"

  • 3 kubeczki po jogurcie albo lodach (dla ułatwienia 2 takie same, 1 w innym kolorze)
  • małe smaczki

Smaczek umieszczaj pod jednym z kubków na oczach psa i przesuwaj je, zmieniając ustawienie. Najlepiej robić to na płaskiej powierzchni - podłodze lub chodniku. Nagrodą za znalezienie jest zjedzenie odkrytego przysmaku. Na początku, dla ułatwienia możesz korzystać z jednego kubeczka w innym kolorze. Nie pozwól psu przewracać kubków i zaglądać, co jest pod spodem. Ma się kierować węchem. Nagradzaj pochwałami za każde odkrycie :)

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem