Z psem na zakupy

Pies przywiązany do latarni lub słupka przed marketem to częsty widok. Do osiedlowego sklepiku wyskakuje się zazwyczaj po mleko i bułki, więc takie szybkie zakupy z powodzeniem można załatwić podczas codziennego spaceru z czworonogiem. Co jednak, gdy sklep jest naprawdę duży i wizyta w nim nie zamknie się w pięciu minutach? Ciekawe rozwiązanie proponuje IKEA. 

Źródło: Shutterstock

Wielkopowierzchniowe centra handlowe – dbając o wygodę klientów - często poza obszernymi parkingami oferują stojaki przeznaczone do przypięcia rowerów. Popularne stają się także inne udogodnienia – specjalnie oznaczone miejsca dla samochodów rodzinnych, czy mam przyjeżdżających z wózkami (miejsca takie są wystarczająco szerokie, aby wygodnie można było wyciągnąć wózek z bagażnika, albo bezpiecznie wysadzić kilkoro dzieci). Po „przyjaznym dzieciom” przyszła pora na „przyjazne zwierzętom”. Znana z pomysłowych rozwiązań IKEA, na razie jedynie w niemieckiej Kolonii, oferuje parking… dla psów.

Źródło: Shutterstock

Jako że do sklepów IKEA, ze względów bezpieczeństwa oraz zachowania higieny, psów (poza psami – przewodnikami niewidomych) wprowadzać nie wolno, można zostawić je w specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu bezpośrednio przed wejściem. Na psim parkingu czekają wygodne maty i miski z wodą. Dla mniejszych zwierząt przygotowano przytulne budy w kształcie zabawnych domków. Rozwiązanie to wydaje się być takim z kategorii „wilk syty i owca cała” – IKEA znalazła sposób na obejście zakazu wprowadzania psów do wnętrza sklepu, stwarzając im komfortowe warunki w jego najbliższym sąsiedztwie. Tu czworonożni pupile mogą czekać, aż ich właściciele zrobią zakupy. Co w tym rozwiązaniu jest najciekawsze? Nie każdy chce i lubi łączyć spacer z domowym ulubieńcem z wizytą w sklepie. Jeżeli jednak musi, taki „parking” będzie znakomitą alternatywą dla jakże niebezpiecznego pozostawiania zwierząt w zamkniętych nagrzanych samochodach.