Z kotem na rowerze

Było sobie dziewięć razy siedem kotów, bo koty mają przecież siedem żyć. Ale w tej książce poznamy tylko jedno życie każdego z nich…

Źródło: Shutterstock

„Koci taksówkarz” to opowieść o chłopcu, kotach i przyjaźni. Chłopiec ma na imię Juho, a kotów jest siedem. Są pod opieką pewnej starszej pani, która pewnego dnia zleca małemu Juho bardzo tajne zadanie. By misja zakończyła się sukcesem, Juho musi poznać koci język i zostać… kocim taksówkarzem. Zamiast taksówki ma co prawda rower, ale i ten znakomicie zdaje egzamin. Rowerowy koszyk staje się wygodnym środkiem transportu dla gromadki kociaków. Dokąd podróżują? Czy wszystkie odważą się na przejażdżkę rowerem? Czy każdy z nich dotrze do celu? Podczas podróży po okolicy nie obejdzie się bez przygód – zabawnych i odrobinę strasznych, bez spotkań z ludźmi i zwierzętami i bez potęgowanego z każdą kolejną przejażdżką napięcia.

"Koci taksówkarz" to ciepła i mądra opowieść, która wnosi odrobinę magii w codzienność. A w codziennym życiu każdy przecież potrzebuje trochę magii. Dodatkowo – co ważne w długie zimowe wieczory - wprawia czytelników w dobry nastrój. Wygodny fotel, kubek kakao i lektura. Czy może być coś przyjemniejszego?

Książkę napisała Sari Peltoniemi - znana fińska autorka specjalizująca się w literaturze dla dzieci i młodzieży. Peltoniemi jest też znawczynią kociej natury (stąd „Koci taksówkarz” to kopalnia wiedzy o tych niezwykłych zwierzętach). Jej książki były dwukrotnie nominowane do nagrody Finlandia Junior.

Źródło: Wydawnictwo Wilga
 

 

 

„Koci taksówkarz” Sari Peltoniemi

przekład: Bożena Kojro

Wydawnictwo Wilga, 2013

 

Książka dostępna jest też w formie audiobooka wydanego przez „Bibliotekę akustyczną”.