Z jednego talerza

Pies zje prawie wszystko, ale nie wszystko, co podkradnie ze stołu człowieka, jest dla niego bezpieczne. Oto przysmaki, które nie tylko nie zaszkodzą, ale i wyjdą mu na zdrowie. Smacznego!

Źródło: Digital Vision/Thinkstock

 1.       Wiemy, że pies + czekolada = poważne kłopoty, ale jest coś, co czekoladę godnie zastąpi. Karob, stosowany przez człowieka jako zamiennik czekolady ma jej zalety (w tym mnóstwo witamin i minerałów), a nie zawiera szkodliwych dla czworonożnych pupili kofeiny i teobrominy.

2.       Wyjadanie prosto ze słoika masła orzechowego to kulinarna przyjemność wielu łasuchów. Możesz dzielić ją z ukochanymi psiakami, zwłaszcza gdy masło orzechowe zrobisz samodzielnie, w domu (to proste!) i nie będzie zawierało soli ani konserwantów. Ważny jest umiar, bo to bardzo kaloryczna przekąska.

3.       Owoce są zdrowe, a psy mogą jeść gruszki. Jedyny warunek: uważaj na ogryzki i nasiona, które są dla tych zwierząt toksyczne. Więc jeśli gruszki, to nie w całości, a pokrojone na kawałki, bez ogryzka.

4.       Kanapa, wyciągnięty na kocu pies i telewizor. Oraz obowiązkowo popcorn. Dzielić się czy nie? Prażona kukurydza w wersji saute, bez dodatku soli lub masła jest dozwolona a nawet zdrowa. Dla ciebie i dla czworonoga.

5.       Z precelkami sprawa wygląda podobnie jak z popcornem. Miło pochrupać, a tymi bez dodatku soli możesz z powodzeniem poczęstować swojego zwierzaka.

6.       Niektóre psy szaleją za sałatką owocową. To pyszna i zdrowa przekąska, jeśli wybierzesz odpowiednie owoce. Jabłka, banany, truskawki, jagody, melona i arbuza wrzucaj do miski bez obaw.

7.       Czy cukinia przypadnie do gustu twojemu przyjacielowi? Jeśli tak, dziel się nią śmiało. Nie ma szkodliwych dla psa części, ma za to mnóstwo potasu.

8.       Tuńczyk to nie tylko koci przysmak. Psy go uwielbiają i słusznie. Już niewielka ilość dostarcza sporo witamin i zdrowych kwasów omega 3.

9.       Ulubione danie dzieciaków? Wiadomo, spaghetti. Makaron może być składnikiem i psiego obiadu (wyjątek to psy uczulone na gluten), uważaj tylko z przemysłowymi sosami. Za dużo w nich cukru i soli.

10.   Zioło, którym można bezpiecznie przyprawiać psie przysmaki to… mięta. Wzbogaca smak i aromat, a w bonusie odświeża psi oddech i pomaga na kłopoty z żołądkiem.

 

 

 

Korzystałam z www.mom.me