Wzruszająca historia niewidomego kota

Historie wielu niepełnosprawnych zwierząt udowodniły, że pomimo pewnych ograniczeń, cierpiące na ciężkie choroby czworonogi potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi oraz pomagać innym w pokonywaniu swoich słabości. Doskonałym przykładem jest legendarny kot o imieniu Homer, bohater niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych książki pod tytułem: „Odyseja kota imieniem Homer”.

Źródło: Facebook

Homer to bardzo sympatyczny dachowiec posiadający piękne czarne futerko i wyjątkowo łagodny charakter. Niestety życie go nie oszczędzało, gdyż już po trzech tygodniach od urodzenia został porzucony i trafił na ulicę. Na domiar złego ciężko zachorował i w wyniku poważnej infekcji stracił wzrok. Na szczęście adoptowała go Amerykanka Gwen Cooper, która dzięki opiece nad Homerem odmieniła swoje życie. Swoje doświadczenia oraz przygody kota opisała w książce, która stała się światowym bestsellerem. Homer pomógł kobiecie nie tylko pozbierać się po rozstaniu z partnerem, ale także stał się jej najlepszym przyjacielem. Z kolei po sukcesie książki opisującej jego życie, Gwen Cooper udało się rozwiązać trapiące ją od dłuższego czasu problemy finansowe. „Odyseja kota imieniem Homer” została przetłumaczona aż na dwadzieścia dwa języki, w tym polski.

Chociaż Homer odszedł w sierpniu ubiegłego roku, jego legenda pozostaje nadal żywa. Profil kota w serwisie społecznościowym Facebook każdego tygodnia odwiedza kilka milionów osób, które hojnie wspierają inne chore i bezdomne mruczki. Homer przeżył w sumie szesnaście lat i zdecydowaną większość życia spędził w mieszkaniu Gwen Cooper. Pomimo swojej niepełnosprawności udało mu się nawet pewnej nocy przepędzić włamywacza. Ponadto kot wykazał się cierpliwością i dojrzałością, gdy po atakach na wieże World Trade Centre w Nowym Jorku, musiał spędzić kilka dni bez swojej opiekunki, która na skutek zniszczeń nie mogła dostać się do swojego mieszkania. Wszystkie osoby zainteresowane życiem Homera powinny przeczytać wspomnianą wcześniej książkę. Z kolei szczegółowe informacje na temat Gwen Cooper można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.gwencooper.com/.

 

Źródło: CatChannel.com, Facebook