Wzajemna motywacja pomoże wam obojgu!

Pewnie każdy w mniejszym  lub większym stopniu zna trud odchudzania i niekończącą się walkę z podziałką na wadze. Masz psa? Zaangażuj go w zmianę stylu życia na dobry! Aktywność fizyczna, sport, ćwiczenia, zrzucanie zbędnych kilogramów to spore wyzwanie. Wspólna motywacja ułatwi Tobie i Twojemu pupilowi osiągnięcie zamierzonych efektów.

Czas na trening! Czas na trening! Źródło: Shutterstock

My ludzie, chcąc nie chcąc, mamy tendencję do zawodzenia samych siebie. Ale będąc odpowiedzialnymi właścicielami, absolutnie w żadnym stopniu nie można nam zawieźć naszego podopiecznego. Dlatego też, włączając go do treningu, pamiętajmy o regularności, odpowiedniej diecie i wypoczynku.

Na początek wspólnie możecie ustalić plan treningowy, który ułatwi wam osiąganie wytyczonych celów. Warto jest zapisywać obserwowane rezultaty, po jednej stronie swoje, a po drugiej pupila. Rozpoczynając jakikolwiek plan treningowy musimy określić stan zdrowia, wiek, masę ciała i stopień sprawności fizycznej obojga uczestników. Koniecznie pamiętajmy o naszych możliwościach, nie ma sensu się forsować. Za cel stawiamy sobie przecież polepszenie wyglądu i kondycji, nie chcemy zmęczyć się zbytnio i od razu zniechęcić. Najważniejsza jest konsekwencja i stopniowe zwiększanie tempa. Wzajemna siła motywacji ma ogromną moc, możecie przekonać się kto jest bardziej wytrwały! Wspólne ćwiczenia przegonią samotność i nudę, poprawią nastrój, a co najważniejsze efekt będzie podwójny, u człowieka i psa. Macie naprawdę szerokie pole do działania, wybierajcie te ćwiczenia, które przypadną do gustu wam obojgu. Wtedy ćwiczenia staną się dla was przyjemnością i niepostrzeżenie wpiszą się w codzienność.

Po pierwszej próbie mobilizacji sił wysiłek stanie się przyjemną rutyną, a przecież nic tak nie daje satysfakcji jak pokonanie własnych słabości, w tym przypadku lenistwa i łakomstwa! Razem zawsze raźniej, a wspólne osiąganie celów nie tylko sprzyja sile motywacji, ale również polepszeniu ogólnej kondycji psycho-fizycznej i zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dzięki temu staniecie się lepszymi kumplami, ponieważ więź pomiędzy wami stanie się silniejsza.