Wyszczekane życzenia

Za nami Światowy Dzień Zwierząt!  Czy przygotowaliście prezenty dla waszych zwierzaków? Nie? Więc najwyższy czas wysłać im pocztówkę. Najlepiej internetową.

Wszystkiego najlepszego! Wszystkiego najlepszego! Źródło: Shutterstock

Dzień zwierząt, dzień kundelka, dzień kota, dzień matki, święto kobiet, zakochanych...

Okazji do wspólnej celebracji z pupilem nie brakuje. Wyobrażacie sobie kartkę dla psiej mamy lub walentynkę wysłaną przez czworonoga? Tam, gdzie nam zaczyna brakować fantazji, zazwyczaj z pomocą przychodzą Amerykanie. Za oceanem wpadli na pomysł wzbogacenia relacji zwierzę-właściciel. W Stanach Zjednoczonych działa już kilka portali internetowych oferujących możliwość wysłania specjalnej e-kartki. Nadawcą lub odbiorcą życzeń na różne okazje staje się sam… zwierzak. Kartki przyjmują czasem nawet kształt animowanych filmików, tak jak na przykład specjalne e-pocztówki Jacquie Lawson.

Również pies lub kot z drobną pomocą swoich właścicieli może stać się autorem wyjątkowej e-pocztówki. Urodziny, walentynki, mikołajki – okazji do świętowania jest mnóstwo, podobnie jak odmian kolorowych kartek. Wystarczy wybrać jedną z nich, wstawić rasę naszego czworonoga, który stanie się ozdobą życzeń, wprowadzić odpowiedni tekst oraz adresata. Po otrzymaniu kartki nie możemy także zapomnieć o częściowo udawanym zaskoczeniu, nie chcemy przecież sprawić pupilowi przykrości.

Sam pomysł ma dwie dodatkowe zalety: dzięki e-kartkom amerykańscy listonosze mają mniej pracy. Nie grozi im także spotkanie z psem-adresatem korespondencji. Sprytne, prawda?