Wybierz najlepszą smycz dla swojego psa

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów smyczy, a każda z nich ma inne przeznaczenie. Ważne jest żebyśmy wybierali te najodpowiedniejsze, oczywiście zawsze uwzględniając wiek i wielkość psiaka oraz funkcję jaką smycz powinna spełniać w danym momencie; pamiętając oczywiście o wygodnej i dobrze dopasowanej obroży.

Źródło: Shutterstock
Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się
Zobacz profil Radioaktywna1

Wydaje mi się, że najlepszą z przedstawionych w artykule smycz, jest smycz autmatyczna. Wiem, że nie jest ona odpowiednia dla szczeniaków, ani do używania na codzineń, ale czy trzeba wykorzystywać jej funkcję? Nie! Dlatego jak kupiłam dokładnie taką smycz (obrazek nr. 5) dla swojego szczeniaka. Nie mogłam znaleźć w żadnym sklepie zwykłej smyczy 3-metrowej, więc kupiłam tą. Rozwijam ją na całą długość i blokuję na tej długości, a odblokowana nie jest nigdy. Później gdy psiak urośnie będę mogła prowadzić go na smyczy tej smyczy wykorzystując funkcje rozwijania/zwijania, ale tylko wtedy, gdy nie będę mogła spuścić go ze smyczy przez większość spaceru/cały spacer, bo do tego właśnie ta smycz została stworzona.

 
Zdjęcie 1/5
Na spacerze

Każda smycz ma inne przeznaczenie, pamiętajmy o tym. Dokonując trafnego wyboru ułatwiamy wzajemną relację z naszym psiakiem i sprawiamy, że spacery stają się dla obu stron przyjemnością.