Wszędzie sierść!

Właściciele czworonogów wiedzą, co oznacza zbliżająca się wiosna. Poza słońcem, zielenią i dobrym nastrojem nadchodzi też… linienie. Możemy jednak z nim walczyć!

Jak wygląda oryginalny Furminator Jak wygląda oryginalny Furminator Źródło: oryginalnyfurminator.pl

Psy gubią sierść właśnie wiosną oraz jesienią, a intensywność linienia zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Mistrzami w tej dyscyplinie są labradory i siberian husky. W tej grupie znalazły się też rasy takie, owczarki belgijskie, owczarek niemiecki długowłosy, shih tzu, owczarek szkocki collie, samoyed, golden retriever, nowofundland czy owczarek francuski briard.

Rozwiązanie to czesanie

Zdesperowani właściciele na wiele sposobów próbują usunąć nadmiar sierści z mebli, tapicerek, jak i samych czworonogów. Skutecznym rozwiązaniem jest systematyczne czesanie. Bez niego powstają kołtuny, które są idealnym środowiskiem dla powstania odparzeń, ran czy stanów zapalnych skóry. Jednak w przypadku sierści zwykła szczotka się nie sprawdza. Niektórzy wspomagają się więc częstymi kąpielami lub nawet zbierają sierść odkurzaczem! Tylko po co?

Z pomocą nadchodzi Furminator

Najlepszym rozwiązaniem jest Furminator, który pozwala ograniczać linienie zwierząt nawet do

90%! Jest to pierwsze i jedyne profesjonalne  narzędzie, które w bezpieczny sposób usuwa podszerstek i martwy włos. Samo czesanie zwierzęcia staje się łatwe i przyjemne, a sierść wygląda zdrowo. Furminator zapobiega również tworzeniu się kołtunów i eliminuje powstawanie kul włosowych u kotów i małych zwierząt. Narzędzie należy stosować 1-2 razy tygodniowo przez ok. 10-20 minut. W okresach intensywnego linienia, jeśli jest taka potrzeba, można zwiększyć częstotliwość stosowania narzędzia. Furminator nie niszczy włosa okrywowego – usuwa jedynie martwy włos oraz podszerstek, które zwierzę traci w procesie linienia.  

 

Uważaj na podróbki!

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że w świecie furminatorów, jak i każdym innym, pojawiają się podróbki. Zwracamy na to szczególną uwagę, ponieważ stosowanie ich może być bardzo niebezpieczne dla sierści zwierzęcia – może wyrywać sierść oraz powodować podrażnienia skóry. Oryginalny Furminator zawsze posiada hologram na opakowaniu oraz opisy z tyłu opakowania w kilku różnych językach. Na produkcie znajdziemy też przycisk FURejector oraz logo Furminator. Upewnij się także, czy na ostrzu wygrawerowana jest nazwa „Furminator” oraz rodzaj modelu, zaś na plastikowej części widoczny jest numer patentu.

 

Gdzie kupić oryginalny i bezpieczny dla zwierząt Furminator? Sprawdź: oryginalnyfurminator.pl