Wstążki, tiule, koraliki - szleństwa modowe

Festyny, festiwale, koncerty a nawet przaśne dożynki. Atmosfera luzu i dobrej zabawy świetnie nadaje się do zaprezentowania niecodziennego wyglądu pupila, który dzięki zabawnym dodatkom może stać się prawdziwym królem imprezy. Nie wszyscy właściciele odczuwają potrzebę przebierania psa w kostium, buty czy peruki, chcieliby oni jednak podkreślić niecodzienną atmosferę miłym dla oka akcentem. To dla nich projektanci psich dodatków tworzą całe kolekcje festiwalowych obroży.

Odrobina psiego szaleństwa. Odrobina psiego szaleństwa. Źródło: Shutterstock

Festiwal – czas luzu i zabawy

Polacy rozsmakowali się w wielkich, trwających całe dnie plenerowych świętach. Najlepszym dowodem ich popularności jest rosnąca liczba wszelkich imprez związanych z obchodami rocznic miast, koncertami, piknikami rodzinnymi czy chociażby festynami pod znakiem jakiegoś produktu spożywczego (dni miodu, chleba, pierogów czy sera i wina). Każda z okoliczności może stać się świetnym pretekstem do zabrania ze sobą upiększonego Burka, który wcale nie musi zostać przebrany za pszczółkę, żeby wzbudzać zainteresowanie.

W przeciwieństwie do całościowego przebrania czworonoga, festynowe obroże nie są kontrowersyjne, niezdrowe czy niewygodne. Każdy miejski pies przyzwyczajony jest do noszenia tradycyjnej spacerowej obroży czy szelek. Nie stanowi więc dla niego różnicy, przy oprócz skórzanego paska, nie ma tam przytwierdzonych kwiatków, wstążek czy serduszek.

Do wyboru, do koloru

Wybór festiwalowych obróżek jest przeogromny. Najczęściej mają one postać strojnej aranżacji, składającej się z tiulowych lub szyfonowych pasm materiału, zakończonych koralikami czy formami wyciętymi z tworzyw. Przytwierdzane są one do elastycznej wstążki, zakładanej na szyję pupila.

Źródło: Shutterstock

Różnokolorowe tkaniny łączone są z odpowiednimi dla danej okazji dodatkami. I tak, na Bożonarodzeniowe przyjęcie pies dostanie obrożę z zielonych pasm materiału, zakończonych czerwonymi koralikami, dzięki którym wyglądać będzie jak mały pomocnik Mikołaja. Wielkanocne szaleństwo z tradycyjnym oblewaniem się wodą można podkreślić, przybierając psa w obrożę z różnokolorowymi zajączkami.

Na imprezę wakacyjną odpowiednia będzie aranżacja we wszystkich kolorach tęczy, uzupełniona o lekkie i zwiewne motylki, kwiatuszki i ważki. Wybierasz się na imprezę Halloween, gotycki festiwal muzyczny lub festyn o strasznym zabarwieniu? Zainwestuj w psią ozdobę w odcieniach fioletu i czerni, przyozdobioną czarnymi kotami, nietoperzami lub postacią czarownicy na miotle.

Na każdą z radosnych okazji wystroić można pupila w jeden z uniwersalnych modeli. Wakacyjna impreza zapewnia świetne tło dla małej psiej królewny, u której materiał na obroży układa się w kształt płatków. Głowa psiaka znajduje się wewnątrz aranżacji, udając środek kwiatka. Zwiewny materiał tiulowy tańczy na wietrze, przepuszczając delikatnie promienie letniego słońca.

Obroże hand-made

Właściciele czworonogów nie muszą ograniczać się jedynie do oferty sklepowej. Od czego ma się wyobraźnię, sprawne ręce i lata plastyki za sobą? Bazując na wzorach dostępnych w sieci można łatwo, szybko i przyjemnie stworzyć własną aranżację. Wystarczy zainwestować w kolorowy szyfon lub tiul, wstążeczki, koraliki i dodatki wykańczające dzieło. Pasma materiału należy przyszyć lub przykleić do obroży, stanowiącej bazę – i problem z głowy. Po inspirację najlepiej udać się do pasmanterii, gdzie znajdziemy wiele kwiatów czy guzików imitujących kryształy czy perły.

Gotowe dodatki kupić możemy w sklepach specjalizujących się w handlu półproduktami do biżuterii hand-made, które znajdziemy w większych miastach oraz w Sieci. Już za kilka złotych kupimy metalowe czy materiałowe przywieszki i aplikacje w kształcie baletnicy, sikorki, klatki z ptakiem czy roweru retro. Dzięki nim nie tylko pies zyska oryginalną i indywidualną ozdobę, ale i właściciele pękać będą z dumy nad małym dziełem sztuki, jakie udało się stworzyć w jedno popołudnie. A może właścicielka zapragnie stworzyć podobny komplet biżuterii dla siebie i szczekacza? Ograniczeniem jest jedynie ludzka wyobraźnia!