Woda na dworcach dla czworonożnych podróżnych!

Fundacja Grupy PKP  już po raz drugi inicjuje akcję "Woda dla spragnionych czworonogów", która ma na celu napojenie świeżą czystą wodą czworonożnych podróżnych. 28 maja 2018 roku na dwudziestu polskich dworcach ustawione zostały specjalnie oznakowane poidła, z których skorzystać będą mogły nie tylko zwierzaki pasażerowie PKP, ale wszystkie znajdujące się w pobliżu.

Woda dla czworonożnych podróżnych Woda dla czworonożnych podróżnych Źródło: internet

Każdy pies powinien wypić dziennie od 14 do 28 ml wody na kilogram ciała. Pilnowanie, aby miał stały dostęp do świeżej wody jest szczególnie ważne latem podczas upalnej pogody. Odwodnienie może doprowadzić bowiem do groźnych dla zdrowia powikłań. 
Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach! Nie zapominajmy ugasić ich pragnienia!

Fundacja Grupy PKP wyszła naprzeciw potrzebom psów i ich właścicieli. 28 maja na głównych dworcach w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Gdyni, Gdańsku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Wrocławiu, Opolu, Poznaniu stanęły miski ze świeżą, czystą wodą. Pozostaną w tych miejscach aż do końca września

- Ubiegłoroczna akcja „Woda dla spragnionych czworonogów” zakończyła się wielkim sukcesem Fundacji i znalazła ogromne zainteresowanie również wśród osób niewidomych, dla których pies przewodnik bywa najważniejszym przyjacielem i towarzyszem długich podróży. Dzięki naszemu programowi, taki pies opiekun ma prostszy dostęp do wody. Zapewnimy taką możliwość właśnie w miejscu, gdzie te podróże się zaczynają, czyli na dworcach – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.
 
Fundacja Grupy PKP została powołana przez PKP SA do prowadzenia wszechstronnej działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Zajmuje się poprawą bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, w szczególności na dworcach, peronach, terenach przydworcowych oraz terenach przejazdów i przejść kolejowych. Wspiera rozwój transportu kolejowego, w tym z uwzględnieniem aspektów pro-ekologicznych. Poprzez swoją działalność pomaga w krzewieniu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w tym w szczególności prowadzenia działań związanych z tradycjami i historią kolejnictwa. Fundacja wspiera również działania związane z budową i promocją rozwiązań w modelu „przyjazna kolej”, w tym w szczególności dla matek z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnością.