Wnętrza przyjazne dla zwierząt

W wysoko rozwiniętych krajach na całym świecie, coraz więcej osób bierze pod uwagę potrzeby czworonogów przy okazji projektowania i wyposażania wnętrz swoich mieszkań. W rezultacie na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów i rozwiązań przeznaczonych specjalnie dla właścicieli zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów.

Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie wnętrza przyjaznego dla czworonogów Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie wnętrza przyjaznego dla czworonogów Źródło: boredpanda.com

Niezwykle istotnym elementem wykończenia domów i mieszkań, w których przebywają czworonogi są podłogi. Eksperci rekomendują instalację winylowych wykładzin lub laminowanych pokryć podłogowych. Często zaleca się także położenie kamiennej lub marmurowej posadzki, gdyż jest bardzo wytrzymała i można ją bardzo łatwo czyścić. Podobnie wygląda sytuacja z tkaninami, które zostały wykonane z odpornych na zniszczenie i zabrudzenie materiałów. Dzięki nim łatwiej zachować czystość w korytarzach i pokojach. W przypadku osób dysponujących domem lub dużym mieszkaniem, dobrym pomysłem jest przeznaczenie jednego  pomieszczenia specjalnie na potrzeby zwierzaka.

W domu, którego mieszkańcami są czworonogi warto zainstalować oczyszczacz powietrza, który zapobiega występowaniu reakcji alergicznych u domowników oraz umieścić przynajmniej kilka mebli zaprojektowanych specjalnie z myślą o zwierzakach. W ofercie wielu sklepów można znaleźć eleganckie i praktyczne łóżka dla psów i kotów. Ponadto istnieje mnóstwo modeli atrakcyjnych drzewek, półek i innych konstrukcji stworzonych po to, aby mruczki mogły doskonalić dzięki nim swoje wspinaczkowe umiejętności. Za oceanem powstały nawet filmy wyspecjalizowane w przystosowywaniu domów i mieszkań do potrzeb czworonogów.

 

Źródło: Mashable