Wilk w wiosce olimpijskiej w Soczi?

Amerykańska zawodniczka Kate Hansen przebywająca w wiosce olimpijskiej w okolicach Soczi opublikowała film, na którym można zobaczyć psa wyglądającego jak wilk, który spaceruje po korytarzu ośrodka olimpijskiego. Kate bała się wyjść ze swojego pokoju, gdyż nie wiedziała, czy nie zostanie zaatakowana przez groźnie wyglądającego czworonoga.

Olimpijka kamerowała czworonoga przez uchylone drzwi Olimpijka kamerowała czworonoga przez uchylone drzwi Źródło: YouTube

Obserwując film dostępny w serwisie YouTube na kanale prowadzonym przez Kate Hansen trudno jednoznacznie stwierdzić, czy widoczne w obiektywie kamery zwierzę to wilk czy pies.

W każdym razie film błyskawicznie zyskał dużą popularność i do tej pory obejrzało go ponad dwa miliony internautów. Opinie widzów dotyczące rasy czworonoga są podzielone. Większość komentujących uważa, że zarejestrowany zwierzak to pies rasy alaskan malamute, syberyjski husky lub mieszaniec z domieszką krwi czechosłowackiego wilczaka. Tak czy inaczej bez względu na pochodzenie, trudno się dziwić, że pies wywołał silne emocje u Amerykanki.

21-letnia Kate Hansen bierze udział w profesjonalnych zawodach saneczkarskich od 2003 roku. Impreza w Soczi jest pierwszą olimpiadą w jej karierze. Amerykanka zajęła na niej dziesiąte miejsce. W ubiegłym roku udało się jej wygrać prestiżowe mistrzostwa Stanów Zjednoczonych chociaż startowała w nich mając złamaną stopę. Kate mieszka na co dzień w kalifornijskiej miejscowości La Cañada Flintridge. W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki słynnej piosenkarki Beyoncé. Szczegółowe informacje na temat Amerykanki można znaleźć na jej profilu w serwisie Twitter pod adresem https://twitter.com/k8ertotz Kate Hansen posiada także konto na Instagramie - http://instagram.com/k8ertotz# i zamieszcza na nim sporo zdjęć z olimpiady.

 

Źródło: Independent.co.uk, YouTube