Wędrówki górskie sprzyjają adopcji psów

Na nietypowy pomysł wpadli wolontariusze współpracujący z ośrodkiem Red Mountain Resort w stanie Utah, którzy proponują wypożyczenia psa do wędrówki po okolicznych szlakach. Wszystkie czworonogi pochodzą ze schronisk i jeśli turystom uda się z nimi zaprzyjaźnić, mogą zostać ich opiekunami. Dzięki temu wiele psów znalazło nowe domy i kochających właścicieli. Po drugie, nawet jeśli turysta nie decyduje się na adopcję czworonoga, pies spędza czas w aktywny sposób poza schroniskiem, co korzystnie wpływa na jego stan zdrowia i samopoczucie.

Na szlaku z psem Na szlaku z psem Źródło: Facebook Red Mountain Resort

Program noszący nazwę Pound Puppy Hike wystartował dziesięć lat temu w wyniku zaangażowania jednej z wolontariuszek Aggie Smith. Przez kilka lat udało się znaleźć domy dla większości czworonogów. Uczestniczące w akcji schronisko Ivins Animal Shelter uzyskało współczynnik adopcji w wysokości 99.7% co w praktyce oznacza, że opuściły go prawie wszystkie bezdomne psy. Do spacerów z czworonogami zachęca otaczający ośrodek krajobraz, w którym dominują góry, rzeki, jeziora i kaniony. Nic dziwnego, że Red Mountain Resort odwiedzany jest przez turystów z różnych stron Ameryki Północnej. Pojawiają się w nim także goście z Europy, Ameryki Południowej i Azji. 

W ośrodku turyści mogą liczyć nie tylko na komfortowy wypoczynek w luksusowych pokojach, ale także świetne wyżywienie oraz skorzystać z gabinetów odnowy biologicznej. Ponadto dla gości organizowane są liczne wycieczki po obfitującej w atrakcje przyrodnicze okolicy. Dzięki takiej ofercie można naładować baterie na wiele miesięcy ciężkiej pracy, a przy okazji zyskać nowego przyjaciela w postaci sympatycznego czworonoga.

 

Źródło: Mother Nature Network, Red Mountain Resort Utah, Facebook