Warto ćwiczyć razem ze swoim czworonogiem

Wspólne spacery, jogging i wędrówki z psem są doskonałym pomysłem na poprawienie stanu zdrowia, kondycji i samopoczucia. Regularne ćwiczenia chronią przed nadwagą, otyłością i ciężkimi chorobami, a dodatkowo dodają sił oraz wigoru, co z kolei wpływa korzystnie na nastrój. Dotyczy to w jednakowym stopniu zarówno ludzi jak i zwierząt.

 

Większość czworonogów uwielbia zabawy na świeżym powietrzu Większość czworonogów uwielbia zabawy na świeżym powietrzu Źródło: shutterstock

Pies lub kot, który regularnie ćwiczy ze swoim opiekunem ma znacznie mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca, nerek, nowotwór czy nawet artretyzm. Dodatkowo udwodoniono, że czworonogi spędzające znaczną ilość wolnego czasu w aktywny sposób rzadziej cierpią na problemy z kolanami i stawami. Z kolei ludzie, którzy regularnie zażywają ruchu na świeżym powietrzu wolniej się starzeją, mają większą odporność oraz cieszą się lepszym nastrojem, zgodnie z doskonale znanym powiedzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Obecnie częstej aktywności fizycznej poza domem sprzyja coraz lepsza pogoda, ale nawet podczas pory zimowej, istnieje wiele możliwości bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku fizycznego na łonie natury. Wystarczy tylko wykazać się odrobiną chęci i zaangażowania.

Czas poza domem spędzany na bieganiu czy spacerach ze zwierzakiem wpływa również korzystnie na więź jaka łączy czworonoga z jego opiekunem. Z kolei dzięki nowoczesnym gadżetom z technologią GPS, nie musimy obawiać się, że nasz ulubieniec zabłąka się i zgubi w dużym lesie czy na łące. Oprócz joggingu i wędrówek, można także spróbować różnych gier wykorzystując do tego celu proste przedmioty, np. piłki, za którymi większość psów uwielbia się uganiać. W takie i podobne zabawki można zaopatrzyć się w butiku na naszym portalu pod adresem http://www.butik.zpazurem.pl/kategoria/zabawki-dla-psow.

 

Źródło: Shape