W Warszawie ruszyła pierwsza myjnia dla psów

Masz dość mycia swojego psa w niewygodnym brodziku, a może Twój czworonóg ma specjalne skłonności do brudzenia się przy każdej możliwej okazji? Nieważne! Teraz nie musisz już przeżywać katorg związanych z czyszczeniem swojego przyjaciela w domu, zabierz go do specjalnej myjni!

Czysty pies Czysty pies Źródło: Myjnia dla psów

Na warszawskim Żoliborzu działa już pierwsza samoobsługowa myjnia dla psów w stolicy. Zwierzę można wykąpać, wysuszyć i wyszczotkować. Nie trzeba się nawet zapisywać, wystarczy przyjść ze swoim pupilem i gotowe! Cena takiej przyjemności zależy od wybranego programu i rozmiarów psa i waha się od 5 do 25 złotych. Myjnia „Czysty Pies”, bo tak się oficjalnie nazywa, jest otwarta także, a może przede wszystkim, dla psów, pochodzących ze schronisk. Każdy, kto przygarnie czworonoga ze schroniska, może umyć go za darmo.

W myjni używane są wyłącznie produkty hipoalergiczne. Do dyspozycji właścicieli i psów są: aluminiowa wanna wraz z podestem i różne programy kąpieli – z szamponem, odżywką i kosmetykami przeciwkleszczowymi. Temperatura wody jest optymalna dla psów i wynosi 39 stopni Celsjusza. Ale to nie koniec luksusów! Słuchawki prysznicowe, które emitują ultradźwięki, są specjalnie przystosowane dla czworonogów, tak by nie słyszały one nieprzyjemnych dla siebie hałasów.

Samoobsługowe myjnie, takie jak „Czysty Pies”, funkcjonują w wielu polskich miastach, m.in. w Krakowie, Kielcach, Szczecinie, Rzeszowie czy Lublinie. Pierwsza z nich powstała cztery lata temu w Koninie. Wszystko to działa na zasadach podobnych do samoobsługowej myjni samochodowej.