W USA powstają rezydencje dla miłośników czworonogów

Stany Zjednoczone są krajem, w którym znaczna część mieszkańców posiada własny dom lub duże mieszkanie. Ponadto wielu Amerykanów opiekuje się na co dzień czworonogami. Ci najbogatsi coraz częściej korzystają z usług architektów projektujących rezydencje, w których przewidziano specjalne pomieszczenia przeznaczone dla zwierząt domowych. Z kolei mniej zamożne osoby modyfikują swoje mieszkania w taki sposób, aby ułatwić życie sobie i swoim pupilom.

Wnętrze jednego z domów dla opiekunów czworonogów Wnętrze jednego z domów dla opiekunów czworonogów Źródło: Associated Press / Standard Pacific Homes

Jedną z najpopularniejszych firm budujących mieszkania dla opiekunów zwierząt w Ameryce Północnej jest Standard Pacific Homes. W jej ofercie można znaleźć domy i apartamenty w 27 różnych lokalizacjach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Rezydencje dla czworonogów oferują wygodne i przestronne pomieszczenia, w których znajdują się specjalne instalacje ułatwiające karmienie i mycie zwierząt. Dodatkowo takie mieszkania zostały wyposażone w urządzenia umożliwiające zwierzakom zaspokojenie pragnienia przez całą dobę, nawet w czasie, gdy opiekuna nie ma akurat w domu. Z kolei dostosowana do potrzeb czworonogów łazienka, pozwala na komfortową kąpiel i relaks po długim spacerze. Praktycznym elementem wyposażenia jest także specjalna suszarka zaprojektowana z myślą o przemoczonych zwierzętach. Na specjalnie życzenie istnieje nawet możliwość zamówienia pomieszczenia SPA dla czworonogów.

Jak szacuje amerykańska organizacja producentów artykułów przeznaczonych dla zwierząt (American Pet Products Association), obecnie 68% Amerykanów opiekuje się przynajmniej jednym psem lub kotem. Z kolei wartość rynku związanego z produktami dla czworonogów oceniana jest na 55 miliardów dolarów rocznie. Nic więc dziwnego, że jest o co walczyć. Konkurentem kalifornijskiej Standard Pacific Homes jest firma Adam Cowherd Construction posiadająca siedzibę w miejscowości Ozark w stanie Missouri. Jedną z jej usług jest odpowiednia modyfikacja istniejących już domów lub mieszkań, aby jak najlepiej służyły nie tylko domownikom, ale także ich czworonożnym pupilom. Szczegółowe informacje na temat oferty obu firm można znaleźć na ich oficjalnych stronach internetowych dostępnych pod adresami http://www.standardpacifichomes.com/ oraz http://adam-cowherd-construction.com/.

 

Źródło: The Spokesman-Review