W podróży: foteliko-torby

Bezpieczny pies w samochodzie? Torba-fotelik to sprytne rozwiązanie zza oceanu. Pies nie tylko będzie bezpieczny, ale także nasz samochód uniknie zabrudzeń i zniszczeń tapicerki. T sama torba na rower i do ręki? Okazuje się, że można.

Źródło: Kurgo

Moją uwagę przykuł fotelik firmy Kurgo – Skybox Booster Seat.

Przypinany do zagłówka przednich lub tylnich foteli. Dla bezpieczeństwa podczas jazdy, obrożę czy szelki pieska przypinamy do paska wewnątrz fotelika. Foteliki nie tylko poprawiają bezpieczeństwo kierowcy i psiego pasażera, ale też chronią tapicerkę przed sierścią i brudnymi łapami.

Dostępny w wielu kolorach dzięki czemu można dopasować jego kolor do koloru tapicerki samochodu. Miękką matę, którą jest wyścielony, można prać w pralce. Przeznaczony dla zwierząt do 13kg. Składany, co ułatwia przechowywanie.  Cena od 54$.

Firma Pet Gear produkuje kilka modeli fotelików dla zwierząt, spodobał mi się model 3-in-1 Pet Bike Basket czyli trzy w jednym: fotelik samochodowy, torba podróżna i nosidełko na rower.

Źródło: Pet Gear Inc
 Idealny dla właścicieli mniejszych zwierzaków (do 5,5kg), którzy nie lubią się rozstawać ze swoimi milusińskimi. Dostępny w kilkunastu kolorach. Super lekki, ma praktyczne kieszenie na smycz, smakołyki i inne niezbędne akcesoria naszego zwierzaka. Jeżeli nasz pies lub kot lubi obserwować świat za szybą podczas jazdy samochodem, można zamocować go wyżej poprzez owinięcie paska wokół zagłówka. Dla bezpieczeństwa obrożę lub szelki zwierzaka przypinamy do paska wewnątrz fotelika. Miękką matę, którą jest wyścielony fotelik można prać w pralce. Gdy wybieramy się na wycieczkę rowerową fotelik zamienia się w torbę. Uniwersalne zapięcie do roweru umożliwia zamocowanie torby na większości rowerów. Produkt spełnia wymogi linii lotniczych, może służyć jako torba transportowa do przewozu zwierząt w kabinie pasażerskiej.

Cena od: 58$

Podróżna torba dla mojego Boston Teriera była śliczna, ale miała jedną wadę – podczas dłuższych podróży po USA i przy częstej zmianie środków lokomocji: metro – samolot – taksówka, stawała się bardzo ciężka, tak jakby mój 7 kg Boston Terier zamieniał się znienacka w 30kg labradora.

Źródło: Pet Gear Inc
Torba I-GO2 Escort firmy PetGear jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią podróżować ze swoimi zwierzakami i lubią praktyczne rozwiązania. W samochodzie staje się fotelikiem samochodowym, w samolocie torbą-nosidełkiem spełniającym wymogi większości linii lotniczych. Gdy mamy zajęte ręce staje się plecakiem lub torbą na ramię. A gdy jesteśmy bardzo zmęczeni, wystarczy, że wysuniemy rączkę i…zwierzak ma prywatną rikszę. Podobnie jak wszystkie produkty firmy PetGear ta wielofunkcyjna torba dostępna jest w kilkunastu kolorach, wyścielona miękką matą, z wewnętrznym pasem bezpieczeństwa. Cena od: 60$