W Londynie otwarto szczurzą kawiarnię

W ostatnich latach na całym świecie powstaje coraz więcej kocich kawiarni, w których oprócz napicia się różnych napojów i skosztowania deserów, można także przyjemnie spędzić czas w towarzystwie sympatycznych mruczków. Tymczasem w Londynie otwarto niedawno lokal, w którym oprócz kawy i herbaty, główną atrakcję stanowią … szczury. Ta nietypowa kawiarnia znajduje się w kompleksie London Dungeon, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii.

Kawiarnia Rat Cafe w Londynie Kawiarnia Rat Cafe w Londynie Źródło: Facebook

Przebywając w Rat Cafe można przekonać się, że krytykowane często szczury są tak naprawdę bardzo sympatycznymi, inteligentnymi i towarzyskimi gryzoniami. Dlatego nie warto być uprzedzonym do tych zwierząt. Zapoznając się z życiem i zwyczajami szczurów odkrywa się jednocześnie zagadki związane z historią Londynu, w którym gryzonie zamieszkują od setek lat. Zazwyczaj budziły złe skojarzenia, co wynikało z wielu mitów i nieprawdziwych informacji dotyczących ich zachowań i charakteru. W większości krajów europejskich nadal nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Z kolei w niektórych regionach Azji uważane są za zwierzęta święte. Przykładowo w położonym w Indiach regionie Radżastan znajduje się nawet świątynia poświęcona szczurom, w której te gryzonie traktowane są z najwyższą czcią.

Z kolei na terenie londyńskiej kawiarni przebywa stale osiemnaście szczurów. Część z nich lubi przesiadywać w klatkach, ale większość nie unika kontaktów z turystami i gośćmi lokalu. Pracownicy pozwalają chętnym na zabawę z gryzoniami. Stolik w kawiarni można zarezerwować poprzez stronę internetową.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Facebook, London Dungeon