W jakim nastroju jest psi ogon?

My, ludzie, najczęściej okazujemy swój nastrój wyrazem naszej twarzy. Twój psi przyjaciel robi dokładnie to samo za pomocą swojego ogona. Warto zapoznać się z mową ogona, dzięki temu lepiej dogadasz się ze swoim psem. 

Źródło: iStock

Twoja twarz pokazuje w jakim jesteś nastroju. Naprawdę! Kiedy się uśmiechasz dajesz innym sygnał, że jest fajnie i można z Tobą pogadać. Kiedy marszczysz brwi dajesz innym znak, że to nie najlepszy moment na zabawę, a kiedy płaczesz to liczysz na to, że ktoś Ciebie pocieszy. Tak samo psi ogon wiele mówi o humorach psa.

Machanie ogonem to psi gest przyjaźni, ale nie zawsze! Kiedy pies macha wysoko uniesionym i wyprostowanym ogonem chce Ci powiedzieć, że jest pewny siebie i lubi rządzić, ale jak coś mu się nie spodoba może nawet ugryźć. Dlatego lepiej uważaj i zostaw kolegę w spokoju. Poczekaj na lepszy moment.

Jeśli jednak ogon psa macha szybko, jest tylko lekko uniesiony znaczy, że jest do Ciebie przyjaźnie nastwiony i możesz się z nim pobawić. Kiedy zaś psiak powoli i zamaszyście macha ogonem opuszczonym nisko mówi, że bardzo się cieszy na Twój widok i zachęca abyś wyszedł z nim na spacerek. Hau, przyjacielu!

Pamiętaj! Obserwuj ogon swojego czworonożnego przyjaciela. Każde jego ułożenie oznacza inny nastrój, tak jak u ludzi wyraz twarzy. Nigdy nie lekceważ nastroju pupila, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na waszą przyjaźń.