W czym biegać z psem?

W jakich butach będzie nam wygodnie podczas spacerów i treningów z psem? Najlepszym rozwiązaniem jest trwałe obuwie sportowe, ale wszystko zależy od rodzaju aktywności.

Źródło: Alicja Zmysłowska

Na spacer lub trening z psem trzeba zakładać wygodne buty. Zapomnijmy o obcasach. No chyba, że nasz pies opanował perfekcyjnie posłuszeństwo i nie mam takiej opcji by pociągną nas na smyczy, to można pokusić się o obcas na zwykłym spacerze (takim tylko na załatwienie potrzeb fizjologicznych).

Pamiętajmy, że spacer jest przede wszystkim dla psa, a dobry spacer to spacer aktywny. Którego długość i intensywność uzależniamy od rasy, potrzeb i wieku swojego psa. Jeśli już spełnimy psie potrzeby zatroszczmy się o siebie. Wygodny i niebrudzący się ubiór ułatwi nam życie, a wybierając wygodne buty pokochamy długie spacery, a może nawet wycieczki.

Jakie obuwie?

Najwygodniej będzie nam w butach sportowych i to takich przystosowanych do biegania. Takie obuwie najlepiej sprawdzi się podczas treningów agility, gdzie i my musimy się nabiegać czy na przykład podczas wspólnego joggingu. W butach turystycznych będzie nam ciepło i wygodnie szczególnie zimą. Jeśli chodzimy w przed blokiem w butach z traperską podeszwą musimy uważać na miny, żeby przypadkiem nie przynieść jej sobie do domu. Dlatego na spacery przed blokiem czy po parku wybierzmy buty sportowe, które nie mają grubej podeszwy i łatwo wyczyścić je o trawę ;).